Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez a program, hogy lehet...

Ez a program, hogy lehet működőképes python3-ban?

Figyelt kérdés

Nem tudom megérteni, hogy, hogy működik a következő programm:


a = 3

b = 3


c = a == b


print(c)


Tudom, hogy mit ír ki, csak azt nem, hogy miért. Nagyon megköszönném, ha valaki elmegyarázná nekem lépésről lépésre.



2018. máj. 9. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem érthető ebből a 4 sorból (ami igazából 1)?
2018. máj. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
2018. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sharkxxx ***** válasza:
100%

Az "==" művelet összehasonlít két operandust, hogy egyenlőek-e, és az eredmény egy "bool" (boolean) típusú érték lesz. Ha a két operandus egyenlő, akkor a kifejezés értéke "True" (igaz) lesz. Ha a két operandus nem egyenlő, akkor a kifejezés értéke "False" (hamis) lesz.


Az "=" művelet az értékadás. Ez a művelet a műveleti jel bal oldalán levő változóba elmenti a műveleti jel jobb oldalán levő kifejezés értékét.


A "c = a == b" műveletnél először kiértékelődik az "=" művelet jobb oldalán levő kifejezés. Az "a == b" vagyis a "3 == 3" kifejezés értéke True. Utánna a True értéket az "=" művelet elmenti a "c" változóba.

2018. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1: A különbséget nem értettem = és == között.

#2: Kösz.

#3: Örök hála.

2018. máj. 9. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:
19%

"A különbséget nem értettem = és == között."

Na, erre már lehet válaszolni.

Az is igaz, hogy erre már magadtól is ráguglizhattál volna, nem tört volna le a kezed.

2018. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!