Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell ezt megcsinálni c#-ban?

Hogy kell ezt megcsinálni c#-ban?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan "menü rendszert" csinálni, amit általában használni szoktak. Pl. itt gyakori kérdéseken, a bal oldali oszlop, a kategóriák oszlopa az fix oszlop. Ha rákattintok valamire, akkor csak a képernyő közepén változnak a dolgok, a szélső menü pontok azok mindig fixek. Igy van ez youtube-on, facebookon, steam, meg kb. minden hol, hogy van egy fix menü oszlop, és amikor bemész egy menübe, a menü oszlop nem változik, csak a képernyő közepe. Hogy kell ezt megoldani?



Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy azt hogy kell beállítani Visual Studio-ban, hogy egy formot ne lehessen átméretezni, viszont lehessen mozgatni a képernyőn, (Vagyis balklikket lenyomod és akkor ugye tudod mozgatni a formot), és emellet amikor a form szélére húzod az egeret, ne ajánlja fel hogy átméretezd az ablakot. Beállítottam a form tulajdonságai közt, hogy FormBorderStyle -none, és így ugye nem is tudod méretezni futás időben a formot, ha a szélére viszed az egeret nem is ajánlja fel az átméretezést, de nem lehet mozgatni a formot.


Előre is köszönöm a segítséget!



2018. máj. 9. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Visual Studio-ban, hogy egy formot ne lehessen átméretezni:Form1 Property-ben neked: MaximumSize és MinimumSize hoz beírod, hogy mekkora legyen a max és minimum amekkorára lehessen méretezni. A FormBorderStyle-ban pedig: FixedToolWindow az jó lesz.

Az első kérdést nem igazán értem.

Ugyanilyet akarsz ami itt van pld: a gyakori kérdésen?

Úgy is megoldható:

Ami elemet nem használsz azt elrejted.

pld: textbox.Hide stb... Kinyitható menüre gondolsz?

Akkor pedig a Contextmenustrip jó arra.

2018. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm! Az első kérdést úgy értem, hogy szeretnék oldalra elhelyezni gombokat, amelyre kattintva előhozza azt az oldalt amit szeretnék, anélkül hogy a gombok helyzete megváltozna vagy eltünnének, szóval nem akarok megnyitni egy új formot. Pl. facebook-on, rákattíntassz hogy kezdőlap, akkor betölti a hírfolyamot. De ha rákattíntassz a saját profilodra, a fenti gombok (kezdőlap, értesítések, üzenetek stb.) nem változnak, ugyanott maradnak. Csak az alatta lévő rész változik meg, oda kerül a szöveg, a többi gomb stb...
2018. máj. 10. 20:45
 3/9 tabaki ***** válasza:
FormBorderStyle.FixedSingle is lehet. A középen elvégzendő tevékenységeket meg esetleg rakhatod azonos helyen lévő panelokra, amelyeknek a láthatóságát a menügombok szerint kapcsolod ki-be.
2018. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem működik nekem, valamit rosszúl csinálok. Kitettem 3db gombot oldalra, és kitettem 3db panelt, mind a 3 panelba beleírtam, hogy az hagyadik menü gomb megnyomását követően kell hogy előjöjjön. Egymásra raktam a 3 panelt, úgy hogy takarják egymást. A kódolásnál, az első menü gombra ráírtam hogy panel1.Show(); panel2.Hide(); panel3.Hide(); ezt mindegyik gombra ráírtam, mármint úgy hogy csak a saját paneljét jelenítse meg, a másik kettőt rejtse el. Elindítottam a programot, rányomtam az első menü gombra, betöltötte az első panelt, amit kellet. Utána rányomtam a 2. menü gombra, viszont akkor már nem töltötte be a 2. panelt, hanem szimplán elrejtette az összes panelt, és egyik panel sem volt látható. Ha vissza kattíntok az első menü gombra, akkor az múködik, szóval csak az első menü gomb működik valamiért. Nem írtam el semmit a kódban, logikai hiba lesz. Valaki tud segíteni?
2018. máj. 11. 16:23
 5/9 tabaki ***** válasza:
Én tegnap egy gyorspróbában a láthatóságot (Visible tulajdonság) állítgattam igazra/hamisra. Úgy tűnt, az működik.
2018. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az volt a második, amit kipróbáltam, hogy panel1.Visible = true; panel2.Visible = false; panel3.Visible = false; stb stb stb... de nekem ezt se működött, megpróbálom mégegyszer azért...
2018. máj. 11. 19:13
 7/9 anonim ***** válasza:

És a panelokra mit tettél?

Én megcsináltam 3 gomb és 3 textbox-al:

[link]

Az se lenne rossz ha bemásolnád mit csináltál eddig.

2018. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na jó.. sikerült a Visible állítgatásával, kb ugyan ezt amit most megcsináltam, megcsináltam vagy 3x, akkor nem működött, biztos valamit elrontottam (pedig ezen aztán nem volt sok mindent elrontani, csak hát ugye az a fránya 5óra alvás..)
2018. máj. 11. 20:15
 9/9 tabaki ***** válasza:

Itt az én próbám:

[link]

2018. máj. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!