Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol folytassam a programozás...

Hol folytassam a programozás tanulását?

Figyelt kérdés
Heló! Idén kezdtem el igazán programozni tanulni, azelőtt csak scripteltem. Idén rengeteg mindent tanultam, de most se érzem azt hogy elég, sem azt hogy programozó lennék. Biztos vagyok benne hogy nagyon sokat kell gyakorolnom, de nem tudom hol tanulhatok új és újabb dolgokat. A SoloLearn kurzusok megvannak; Java, C++ teljesen, C#-t nem csináltam még meg. Majd ha eljön az idő akkor 3D grafikát szeretnék csinálni, ami nem csak Windowson érhető el, és maga a motor is saját lenne. Hol folytassam a tanulást SoloLearn után? Lehet angol és magyar is.

2018. máj. 14. 01:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Ez a könyv segítene?

[link]

2018. máj. 14. 01:10
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Programozni kell, nem konyvet olvasni
2018. máj. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
A programozás nyelve angol!!! Tehát ha te igényét látod, hogy megyar könyvet olvass (mert vacak az angolod), akkor adja magát a válasz, hogy először tanulj meg angolul. A második lépés, hogy megtanulod használni a google-t. Programozóként a feladatod az önálló problémamegoldás, nem az, hogy a segged alá rakass mindent (mint ahogy azt ebben a kérdésben próbálod).
2018. máj. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Ha grafikával szeretnél foglalkozni oda elengedhetetlen a matek pl: interpolációk Hermite, Spline, B-Splineok, aproximációk , szinguláris felbontás. Ilyen dolgokat is tanulhatsz.
2018. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél könyv, az elég jó. A nyelvi lehetőségeket jól átveszi, de azon túl pl. a grafika már más témakör.

Az OOP-t alaposan nézd át, arra szükség lesz.

2018. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És hát igen, a grafika: Direct-X / OpenGL, mátrixok, transzformációk, ...
2018. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sharkxxx ***** válasza:
2018. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!