Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# Hogyan kéne megoldani ezt?

C# Hogyan kéne megoldani ezt?

Figyelt kérdés

Készítettem egy programot, ami pár adat megadásával kiszámít egy éréket, majd kiírja egy labelbe, ezt most nevezzük eredmény label-nek. (Ez az érték nagyon sok féle lehet, attól függ mit adsz meg neki)


Szóval megszeretném azt csinálni, hogy ha lenyomok egy gombot, nevezzük ezt most összesítés gombnak, akkor azt az értéket amit kiszámított az eredmény label-be, valahogyan eltárolja, és ha új adatokat adok meg a programnak, és egy új éréket kapok az eredmény label-ben, akkor az hozzá adja, a legutóbb kiszámított, majd eltárolt érékhez, és persze ezt írja is ki. Ha pedig újra új adatokat adok meg a programnak, és újra új érték lesz az eredmény label-ben, akkor az összesítés gomb lenyomásával szint úgy hozzáadja az előző kettő értékez, majd szintén kiírja, és ez így folytatódjon.

Igazából az a bajom,hogy ha felveszem egy váltózóba az eredmény label értékét, és új adatokat adok meg a programnak, és ugye megváltozik az eredmény label értéke, akkor a változó értéke is megváltozik, és így nem tudom hozzá adni az előzőhöz.


Hogyan kéne ezt megcsinálni? Kérem segítsetek!



2018. máj. 15. 14:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Segíteni is tudsz, vagy csak vissza küldesz console app-eket csinálni? Miért baj az ha nem console appliction-ökon növünk fel? Formon nem is lehet megtanulni programozni?
2018. máj. 17. 19:52
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mint láthatod nem nagyon.
2018. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

using System;

using System.Collections;

using System.Collections.Generic;

using System.Linq;


class Program

{

public class CalculationHistory : IEnumerable<CalculationResult>

{

private List<CalculationResult> history = new List<CalculationResult>();


public void Add(CalculationResult result) => history.Add(result);


public IEnumerator<CalculationResult> GetEnumerator() => this.history.GetEnumerator();

IEnumerator IEnumerable.GetEnumerator() => GetEnumerator();

}


public class CalculationResult

{

public int A { get; }

public int B { get; }

public int C { get; }

public int D { get; }


public CalculationResult(int a, int b, int c, int d)

{

A = a; B = b; C = c; D = d;

}

}


static void Main()

{

var calculationHistory = new CalculationHistory();


var calculationResult = new CalculationResult(2, 7, -1, 0);

calculationHistory.Add(calculationResult);


var lastCalculation = calculationHistory.Last();

var newCalculation = new CalculationResult

(

a: lastCalculation.A + 7,

b: lastCalculation.B - 2,

c: lastCalculation.C + 5,

d: lastCalculation.D

);


}

}

2018. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 tabaki ***** válasza:

„Mert ha szimplán felveszek egy változót a 4db eredmény label-re, akkor amint a programom új 4db eredményt számol ki, akkor azonnal megváltozna az eredmény label-ek tartalma, vagyis, az eredmény labelekre felvett változók is.”


Én az ilyen és hasonló mondataidat képtelen vagyok értelmezni. Miért ne vehetnél fel akármiféle változót, tömböt, listát, struktúrát, vagy bármi hasznosat, függetlenül a nyomorult labelektől? Aztán azt olvasol bele, amit jónak látsz, és az is rád van bízva, hogy másodpercenként felülírod más és más adattal, vagy a program bezárásáig úgy marad, mint a lapos kő. Egyszerűen nem értem, mivel küzdesz. Mintha sejtelmed sem volna arról, hogy a felület mögé is lehet programot írni, talán a formot is úgy kattintgattad össze valami RAD-szerkesztőben. Tényleg igaza lesz a kollégának, a lenézett konzolos programok elmellőzésével a lényeg marad rejtve előtted.

2018. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem nézek le semmi féle konzolos programot, nem is mondtam ilyet. Egyébként meg biztos sok mindent nem értek, nem tudok stb.. Azt olvasgattam itt gyakori kérdésen, hogy úgy lehet megtanulni programozni, ha amellett hogy olvasgatjuk a könyveket, meg informálódunk, amellet gyakoroljunk is. Ezért, nem először, belekezdtem egy windows form-os project-be, és sikerült is megcsinálnom a nagyrészét, viszont volt egy feladat amit nem tudtam megcsinálni a jelenlegi tudásommal. Egyébként 1hónapja programozok hobbiból, szóval igazatok van hogy nagyon hiányos a tudásom, ezen szeretnék változtati. :)
2018. máj. 18. 16:14
 16/16 A kérdező kommentje:
Közben sikerült megoldanom saját fejből, csak egy kicsit másik utat kellet választanom. Túl bonyolítottam a feladatot, és figyelmetlen is voltam. Köszönöm a válaszokat azért!
2018. máj. 18. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!