Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ Órarend készítés?

C++ Órarend készítés?

Figyelt kérdés
Hello! Ha c++-ban szeretnák írni egy órarendgeneráló programot, melyhez a bemenő adatok: tantargyak neve, heti óraszáma, lehetséges időpontok. Valamint a napokhoz tartozik egy maximális óraterhelés. A kérdésem az lenne, hogy ti hogyan kezdenétek neki, milyen osztályhierarchiát használnátok. Én eddig odáig jutottam, hogy van egy tantargyak osztályom ami minden adatot tárol egyes tárgyakról, illetve egy másik osztály melyben tantargyakdinamikus tömbje van. A legnagyobb kihívást a lehetséges időpontok tárlása okozza. Illetve mik lennének a főbb függvények, vagy használnátok-e valamilyen ismert algoritumst? Előre is köszi a válaszokat.

#programozás #C++ #osztály #algoritmus #órarend #objectum orientált #osztályhierarchia
2018. máj. 17. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyi specifikációból elég nulla a feladat.

Végigmész a napokon hétfőtől és rakod be sorban a tárgyakat, amíg el nem fogynak a tárgyak, vagy be nem telik a napi limit.

Ha betelt a napi limit, akkor ugrás a követköző napra és ugyanez tovább.

Ha pénteken is betelt a napi limit, akkor hiba, túl sok az óra.


Ha egy valódi órarend tervezőt szeretnél csinálni, az azért jóval nehezebb feladat, de ahhoz jóval pontosabban kellene specifikálni.

2018. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még viszonylag új vagyok a c++-ben (meg úgy a programozással is csak egy éve ismerkedem) ezért nem komolyabb a sepcifikáció. Én is gondoltam arra a módszerre amit írtal, de annyi a gondom, hogyha ütközés van egy időpontban (több tárgynak is a lehetséges időpontja) akkor azt hogy kezelem le, illetve hogy tárolom a választást, hogyha a több órarend opció közül mégegyet kiakarok íratni, akkor ne ugyanez legyen.

2018. máj. 17. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:

"Én is gondoltam arra a módszerre amit írtal, de annyi a gondom, hogyha ütközés van egy időpontban (több tárgynak is a lehetséges időpontja) akkor azt hogy kezelem le"


Lineáris programozás a kulcsszó. Annál egyszerűbb megoldást nem fogsz találni.

2018. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!