Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Reguláris kifejezés: a case-in...

Reguláris kifejezés: a case-insensitive és a csoportosítás miért nem működik egyszerre?

Figyelt kérdés

^(egy|kettő|három)$

Ezzel nincs baj, csak ezt a három szót fogadja el, és csak ebben a formában.


^(?i)(egy|kettő|három)$

Ez már nem úgy működik, ahogy szerintem kellene. Nem figyel a kis- és nagybetűkre, ez oké, cserébe viszont nemcsak ezt a három szót fogadja el, hanem bármit.


Már rengeteg variációt kipróbáltam, de egyik sem vezetett eredményre. Van valakinek ötlete, hogy hogyan oldhatnám meg, hogy csak a megadott szavakat fogadja el, azoknál viszont ne tegyen különbséget a kis- és nagybetű között?


Előre is köszönöm!


2018. máj. 18. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Milyen nyelvnél?
2018. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, semmit nem kéne elfogadnia, mert a ^ és $ miatt egyszerre kéne a szónak a sor elején és végén lennie, vagyis a sorban csak egy szó lehetne. Töröld azokat.
2018. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Besírok. :D
2018. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Próbáld így:

(?i)^(egy|kettő|három)$

2018. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: így sem jó.
2018. máj. 18. 21:28
 6/16 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem a nyelvet, mert egyes nyelveknél - például Javascriptnél - a módosítók nem alkalmazhatóak:

[link]

2018. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

C#, ASP.NET

@Html.TextBox()-ra adnék meg egy pattern-t, ahol a következő adatokat kellene elfogadnia:

- a hónapok neveit, vagy

- számot, ami pontosan 1, 2 vagy 4 számból áll, vagy

- a pontosan 4 jegyű számot akkor is, ha előtte < vagy > van

2018. máj. 18. 21:42
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"a következő adatokat kellene elfogadnia"

Ezt hogy sikerült összehozni?

2018. máj. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez egy kereső mező. Talán lehetetlen ilyen feltételt megadni regex-ben? Kezeljem le inkább a háttérben, aztán egy popup-ban jelenítsem meg a hibaüzenetet? Az viszont rohadt idegesítő felhasználói szempontból. Nekem legalábbis az lenne.
2018. máj. 19. 00:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Arra is figyelj oda, hogy ha ékezet van a hónap nevében, akkor a regexnek unicode módban kell keresnie, különben a kis-nagybetűt nem fogja tudni az ékezetesnél.


Egyébként meg ha megadnád a konkrét regexet amivel próbálkozol, az sokat segítene (merthogy amit a kérdésben megadtál, az alapvetően működik)

2018. máj. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!