Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen hibák találhatók az...

Milyen hibák találhatók az alábbi programban?

Figyelt kérdés

public class Osztaly {

static final int i=1;

int n;

static int k;

static public void m() {

double d = 1e2;

int m;

for (i=1; i<=10; i++) {

double d = 4.5;

int j = 2;

System.out.println(m);

System.out.println(d+k+i+m+n);

}

System.out.println(j);

}

public static final void main(String[] args) {

m();

}

}



2018. máj. 22. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Az első hiba az, hogy nem használsz pastebin-t, így se behúzások, de szintaxiskiemelés nincs a fenti kódban. Legközelebb még küldd át egy obfuszkátoron is, és úgy rakd fel.


A második hiba az, hogy ahelyett, hogy egy fordítóval szépen egyenként megkeresnéd magad a szintaktikai hibákat, mással akarod a házid megcsináltatni.


A harmadik hiba az, hogy nincs egy fél sor komment se az egész kódban, így nem lehet tudni, mit kéne elvileg csinálnia. Így a helyes megfejtés az, hogy az első 19 sor törlendő, helyettük ezt kell írni:

public static void main(String[] args){}


Ez a rövid kód pontosan teljesíti az általad mellékelt dokumentációban lefektetett implementációs követelményeket.

2018. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

public class Osztaly {

final int i=1;

int n;

int k;


public static void main(String[] args) {

new Main().run();

}


public void run(){

m();

}


public void m() {

double d = 1e2;

int m = 0;

int j = 0;

for (int i = 1; i<=10; i++) {

d = 4.5;

j = 2;

System.out.println(m);

System.out.println(d+k+i+m+n);

}

System.out.println(j);

}

}



Át alakítottam, hogy egyátalán hiba mentesen lefusson... A logikán semmit sem változtattam. Nem tudom pontosan mit akartál ezzel elérni.


Egy változó nem volt definiálva. Volt olyan változó amit scopeon kívül akártál előhívni (A for ciklusban definiáltad, de a cikluson kívűl akartad kinyomtatni). Volt olyan változó amik kétszer akartál definiálni.


stb...


Huuhhh sok dolog volt vele. Még egy kicsit nézz utána a dolgoknak.

2018. máj. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

public static void main(String[] args) {

new Osztaly().run();

}


(Ezt javítanám még hogy neked lefusson. Én egy Main nevű osztályal teszteltem a kódodat és elfelejtettem át írni itt "Osztály"ra mielőtt kiraktam. Így lefut de nem feltétlenűl így csinálnám)

2018. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
Nekem az általános értelmetlenségen belül az tetszett legjobban, amikor a ciklusban tízszer adod ugyanazon értéket ugyanazoknak a változóknak. De nem sokkal vitte el a pálmát, el kell ismerjem, hogy a többi zagyvaságban is akadnak még gyöngyszemek.
2018. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit akartál elérni?
2018. máj. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

@#5:

A jelek szerint csak annyit, hogy egyáltalán leforduljon, mert egyébként szabadvers-kategória. De ha mégis volt valami szándék, csakugyan érdekes volna megtudni. Úgy tűnik, van, akinek a számára egy darabig misztikus ködbe vész, hogy a kód miféle kapcsolatban áll az elvégzendő feladattal. Jó pont viszont, hogy itt legalább java-sorok kupacolódnak ötletszerűen. Ez a régi kedvencem egy merítéssel mélyebbről való -- a kérdező kínjában már azzal is beéri, hogy „paszkálos jellegűnek” vélt dolgokat ír egymás alá:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

2018. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!