Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy C++-os programozási...

Egy C++-os programozási feladatban kérnék segítséget ahol a 3. és 4. és 5. feladat nem nagyon akar kijönni?

Figyelt kérdés

A kódom:

hastebin. com * /qocepebamo.cpp

A hibám az hogy nem tudom űgy átalakítani a napokat, hogy

pl 2 -7 ig

2 3 4 5 6 7

aztán

1-9 ig


scribd.

com / document/380466813/Feladat



2018. máj. 29. 17:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Az első linkből a csillagot ki kell venni :)
2018. máj. 29. 17:24
 2/6 tabaki ***** válasza:

Bele se kellett volna tenni:

[link]

2018. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:

Egyelőre csak bogarászgatom a kódodat (nem is értek a C++-hoz), de már nem világos, hogy mik ezek a cerr-es kiírások? Ha jól látom, mindent a standard kimenetre kéne írnod.


Hát a következő csodabogár meg mi akar lenni?

for (int i = maxkolcsonhely; i < maxkolcsonhely + 1; i++){

      cerr << tomb[i].rendszam;

}


Miért nem elég ez:

cerr << tomb[maxkolcsonhely].rendszam;

?

2018. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

3. feladat:

Nullázod a napok[] tömböt, utána végigmész az autótömbön, és az .elso-től az .utolso-ig futó ciklusban egyet-egyet hozzáadsz a ciklusváltozóval indexelt napokhoz. Utána a 2. feladathoz hasonlóan kiválasztod a maximumot.


4. feladat:

Megint végiglépdelsz a tömbön, de most az menet közben talált aktuális maximumokat rögtön kiíratod.


5. feladat:

Bizonyára van sokkal szerencsésebb megoldás is, mint amit én dilettáns létemre kikínlódtam, de azért elmondom...

Létrehozol egy újabb tömböt, ugyanilyen típusú adatokból (nyilván jobb lenne dinamikussal megoldani, és mindig hozzáadogatni, én mindenesetre egy szintén N méretű újat csináltam, annál több féle kocsi garantáltan nem lehet). Végiglépdelsz a régi tömbön, és mindig ellenőrzöd, hogy az adott rendszám nem szerepel-e a másikban. Ha még nem, akkor beírod, és léptetsz egy változót, amelyik számon tartja, hogy hány hasznos eleme van az új tömbnek. Ha mindez megvan, vagyis az új tömbben az összes rendszám szerepel egy-egy példányban, akkor most az új tömb bejegyzett elemein lépkedsz végig a számláló alapján. Az adat .elso és .utolsó nevű elemeire az eredeti céljukból nincs szükséged, viszont felhasználhatod az összegzésre. Tehát először nullázod őket, azután egy belső ciklussal megkeresed a régi tömb azonos rendszámait, és amikor találsz egyet, akkor az új tömb aktuális .elso értékét növeled eggyel, az .utolso-hoz pedig hozzáadod a megfelelő kolcson[] elemet. A belső ciklus lefutása után mindig kiíratod az új tömb soros elemének .rendszámát meg az összegzéseket tartalmazó .elso és .utolso értékeket, míg a külső ciklus is véget nem ér.


[link]

2018. máj. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jéé tabaki ;)
2018. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget :)

Menta azöld pacsi :)

2018. jún. 9. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!