Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A segítségetek szeretném...

A segítségetek szeretném kérni Python 3 programozásban. Egy olyan programot szeretnék írni, amely egy meghatározott számot 12-vel bont. Valakinek esetleg egy egyszerű képlete?

Figyelt kérdés

A meghatározott számok mind oszthatóak 12-vel, maradék nélkül (pl. 24, 48, 96, 144,) Ez egy kábel szálmennyiségét jelzi. De a kábel további "csövekre" van bontva 12-esével, így például a 13-as szál a 2-es cső első szála lesz, a 24-es szál pedig a 2-es cső 12. szála lesz, és így tovább.


Ha "if" parancsokkal végigírom az összes vizsgált tartományt akkor menne. De lenne esetleg valami egyszerűbb rövidebb képlet erre?


2018. jún. 13. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A modulo műveletre lesz szükséged, a pythonban ez a % operátor.
2018. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen azzal próbáltam, de ugye ha modulót írok akkor a "cső" értékét növelnem kell mindig.
2018. jún. 13. 22:46
 3/4 A kérdező kommentje:

num = int(input("Please write in fiber number:"))

tube = num // 12

fiber = num % 12

if num <12:

tube = num // 12 + 1

print (tube, "Tube:", fiber, "Fiber:")

elif num == 12:

print (tube, "1 Tube:", fiber, "12 Fiber:")

elif num >=13:

tube = num // 12 + 1

print (tube, "Tube:", fiber, "Fiber:")

elif num >=36:

tube = num // 12 + 1

print (tube, "Tube:", fiber, "Fiber:")


na ezt nincs kedvem végigírni :(

2018. jún. 13. 22:51
 4/4 tabaki ***** válasza:

Hát, én vagy a feladatot nem értem, vagy azt, hogy egyáltalán mi a célod a rengeteg if-elif ággal, amelyeknek (majdnem) mindegyikében ugyanazt a tube = num // 12 + 1 értéket számoltatod ki -- amit akár a bekérés után eleve is elvégezhettél volna. Az egyetlen speciális eset meg zavaros. Nekem a kiíratás is furcsa: Ha a számot írod ki először, miért nagybetűvel kezdődik a szó, és miért van utána kettőspont? Nem tudok Pythonban programozni, de én ilyesmit képzelek el a leírás alapján:


num = int(input("Please input fiber number: "))

tube = num // 12 + 1

fiber = num % 12

if fiber == 0:

      tube = tube - 1

      fiber = 12

print("Tube: ", tube, " Fiber: ", fiber)

2018. jún. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!