Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java Debug módban hogyan...

Java Debug módban hogyan cserélhetem ki egy változó értékét?

Figyelt kérdés

Hali. 1 napja próóbálkozok de sehogy nem megy. Eclipset használok, de néztem, Netbeansel sem megy. Eclipsen belül azt próbáltam, hogy runtime közben mondjuk átírók egy változót, és azt kiiratom folyamatosan. Így nem változik. Próbáltam úgy is, hogy közben szünetelem a programot, és közben írom át, majd folytatom, úgy sem jó. Tudom, hogy lehet break pointokkal, de azt annyira nem tudom hogy kell, meg egyszerűbb módszert is láttam. Netbeansen belül van egy opció, hogy frissítse a kódot, de hiába kattintok rá, nem jó, a változónak a régi értéke marad. Eclipseben próbáltam a Ctrl+Shift+S -t, azzal sem jó.


Ebben a videóban láttam:

[link]



2018. jún. 17. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Oh man. Oké, és pontosan milyen kóddal próbálkoztál?
2018. jún. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A linkelt videó pozíciónál nem egy változó értékét írja át, hanem egy konstanst. Ami gyakorlatilag a kód átírása.


Akkor most tiszátzzuk mit szeretnél. Egy változó property értékét átírni, ezt a watch ablakban teheted meg (Netbeansben tuti, de sztem Eclipse is tudja)


Kódot módosítani: "Hotswap Bug Fixing"-re keress rá.

2018. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt a kódot akartam live-módosítani:


import java.util.Scanner;


public class Tomi {


static Scanner sc = new Scanner(System.in);

static String str = "Java";


static void teszt()

{

sc.next();

System.out.println(str);

teszt();

}


public static void main(String[] args)

{

teszt();

}


}


Az str string értékét.

2018. jún. 17. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:
De itt a Stringed nem metóduson belül van, ott nem módosíthatod. Csak metóduson belüli kódokat írhatsz át, se módosítani, se új osztályokat hozzáadni nem tudsz.
2018. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
megoldva: igen, ez volt a gond, hogy nem osztályon belüli változó volt.
2018. jún. 17. 15:02
 6/6 A kérdező kommentje:
bocsi, úgy értettem functionon belüli változó*
2018. jún. 17. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!