Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ahhoz hogy igazán jó programoz...

Ahhoz hogy igazán jó programozó legyél, mennyire kell szerintetek magas fokú matematika tudás?

Figyelt kérdés

Én kicsit fura helyzetben vagyok, mert most nyáron kezdtem dolgozni mint gyakornok, és csak szeptembertől kezdem a programtervező informatikát.


Szóval a lényeg: ha valaki igazán mesteri programozó akar lenni, szerintetek elég a programozási nyelvekben, keretrendszerekben, design patternekben, stb.. való 15-20 év jártasság, vagy szükséges a magas szintű matematika tudás?


Ha igazán jó akarok lenni, feküdjek rá rendesen a matekra? Gondolom azért van ilyen sok matek prog infósoknak hogy fejlessze a gondolkodásmódot, problémamegoldást, stb..

De egy senior fejlesztő vagy architech pl milyen gyakran használja az egyetemen megszerzett matematika tudást?


Sokan vélekednek úgy, hogy a programozáshoz elég a józan paraszti ész. Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy elég, ha egyszerűbb feladatokat akarsz megoldani.

De ha jön valami összetettebb probléma akkor oda már kell a matek tudás gondolom (?)


Úgy mint egy kalapács meg a szög is baromi jó eszköz amíg egy faházat akarsz felépíteni, ha viszont egy egész toronyházat kell oda már másra is szükséged lesz.


Legalábbis én valahogy így képzelem el, de nyilván alig látok bele, nagyon rövid ideje vagyok a szakmában :D


Nektek mi a véleményetek?



2018. jún. 20. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés olyan programozói terület van, ahol kell magasabb szintű matek. Ha CAD-es programot, vagy grafikus engine-t akarsz programozni, ahhoz kell.
2018. jún. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Összetettebb feladatokhoz nem feltétlen matek tudás kell hanem inkább széleskörű szakmai ismeret


Ártani amúgy nem fog de a programozók 90-95% nálunk nem igazán használ felsőbb matematikát munkája során


esetleg az interview-kon jöhet még elő, szoktak ilyesmi feladatok lenni


ez az én véleményem, biztos jönni fog vki "mindentjobbantudó" aki megcáfol :D

2018. jún. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá, bár itt azért visszakérdeznék, hogy mit értesz magas fokú matematika tudáson? A differenciál- és integrálzámítást? Mert az a matekban alap. Az más kérdés, hogy nem tanulja mindenki.


Magas fokú matematika tudás mondjuk a komplex függvényanalízis, vektoranalízis, funkcionálanalízis, variációszámítás, a számításelmélet, információ- és kódelmélet, statisztika és valószínűségszámítás ismerete.


Ezek valóban nem kellenek ahhoz, hogy jó programozó legyél. De logikai készség, absztrakciós készség, algoritmizáló készség kell. Meg egy jó adag affinitás ahhoz, hogy te a programozást, mint tevékenységet célként lásd és élvezd, aminek a művelését minél tökéletesebben akarod végezni, és ne eszközként, amelyet csak azért használsz, mert egy tudományos vagy műszaki problémát akarsz megoldani.

2018. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én most backend fejlesztőként vagyok gyakornok (Javat használunk) , és én sem

nagyon tudom elképzelni hogy komoly matek tudásra lenne szükségem a közeljövőben.

2018. jún. 20. 23:57
 5/8 anonim ***** válasza:

értened kell a logikát.

Nem kell tudnod egy programozáshoz, hogy mi az a Pitagorasz tétel, de annyi eszednek kell lennie, hogy ha azt eléd rakják, akkor azt megérted.

Mert mind a kettő a logikára épül.

"Ha X ez, és Y az, akkor Z fog történni"

2018. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Gondolom azért van ilyen sok matek prog infósoknak hogy fejlessze a gondolkodásmódot, problémamegoldást, stb.."


Az nem azért van.

Hanem azért, hogy egyáltalán meg legyen a matematikai készséged a feladat megoldásához. Ez azonban csak az egyik fele. Aki papíron jó matekos, az még simán elvérezhet az implementálásnál és viszont. Aki nagyon jó logikai készséggel bír, számítógép-szerű az agya, az semmit nem ér a szükséges matematikai ismeretek nélkül.


Matek nélkül nincs tudás ebben a szakmában, bárki is állítja ennek ellenkezőjét.

Sok itt megfordulónak fogalma, elképzelése sincs arról, hogy milyen fejlesztések folynak komolyabb helyeken. Nem csak CAD-hez, meg graphic engine-hez kell matek, hanem rengeteg máshoz is. A kutatómunkák megtámogatásához, az adatbányászathoz (egy szint felett), a statisztikához, analízishet, modellezéshez, képalkotáshoz, kommunikációhoz (itt rengeteg matek tudás kell), nagy bonyolultságú vezérlő rendszerekhez, orvosi diagnosztikához, mérésekhez, elemzéshez, stb.

2018. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A rogramozáshoz nem feltétlenűl kella matematikai tudás,hiszen a képletek megtalálhatóak az interneten is. Azonban egy mesterképzéshez már kellhet bizonyoso fokú matematikai ismeret. Szerintem kezdj el barátkozni vele.

Nem olyan rossz a matek,csak kell hozzá egyfajta hozzáállás is.

2018. jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"nem feltétlenűl kella matematikai tudás,hiszen a képletek megtalálhatóak az interneten is."


OMG.

2018. jún. 23. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!