Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van egy működőképes php...

Van egy működőképes php socket scriptem. Hogyan tudom elérni, hogy ne csak localhoston fusson?

Figyelt kérdés

Egy javascript websocketből és egy php fájlból áll az egész. Nem túl bonyolult, jól működik, hogyha cmd-ből (windows-om van) futtatom a server.php fájlt. Ha viszont felrakom szerverre, és ott a putty-val futtatom a server.php fájlt, nem működik. Connection timed-out-ot kapok, vagy connection refused-ot.

Miképpen lehetne ezt megoldani?



2018. jún. 22. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Megfelelően kell bekonfigurálni a kapcsolati pontokat.

Amúgy nem nagyon tudom mi az, hogy puttyból futtatni egy php fájlt.

2018. jún. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudod mi a puttyból futtatni egy fájlt? Most az ssh-t nem tudod mi, vagy a fájlfuttatást? php + fájlnév. Ennyi. Így tudsz linuxon PHP fájlokat futtatni. De erről a megfelelő konfigurálásról léci már többet jó? Köszi!
2018. jún. 23. 09:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a lécci két c, és nem a puttyal futtatod, hanem a php interpreterrel.
2018. jún. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi infóból ezt nem lehet megválaszolni. Kb ilyen: "Ha ülök, nem fáj a hasam, de ha állok, akkor igen. Mi a bajom?"
2018. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem értek a szerverekhez, mégis megtaláltam a megfelelő parancsot.

php -f könyvtár/fájlnév


Ennyi.

2018. jún. 24. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Pff :D :D :D
2018. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Ha viszont felrakom szerverre"

Milyen szerver?

Linux? Windows? BSD?


"és ott a putty-val futtatom a server.php fájlt"

A Putty csak egy terminálkliens, amivel valamilyen - feltehetőleg ssh - protokollon keresztül eléred a szervert. Nem azzal futtatod a .php fájlt, hanem a PHP parancsértelmezővel.


"Connection timed-out-ot kapok, vagy connection refused-ot."

Mivel a websocket külön portot használ a kapcsolathoz, annak engedélyezve kell lennie a szerveren.

Tűzfalon át van engedve a port? A szkriptben a szerver IP-címe van megadva?

Napló nem mond semmit?

Protokollelemzés (tcpdump/tshark) megoldható? Látszódik rajta valamilyen forgalom?

2018. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom mi az a putty, és tudom mi az az SSH. Miért kell alapból hülyének nézni az embert egyébként? Megtaláltam a megoldást, már kár okoskodni.
2018. jún. 24. 22:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyeseknek sajnos ez megszokás, hogy hülyének nézik a másikat :D

Ne is törődj vele. A kérdésed valóban hiányos, kérlek pontosíts a jövőben, esetleg azt is írd bele, milyen kísérletet tettél a hiba elhárítására.

2018. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!