Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri manapság MSc-re menni?

Megéri manapság MSc-re menni?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen az első évemmel (SZTE programtervező informatikus) és mellette dolgozni is elkezdtem. Azt tapasztaltam hogy a munka pár hónap alatt is sokkal, sokkal több tudást adott mint az egyetem, és nem mellesleg sikerélményt és önbizalmat.


Eredetileg mindenképp terveztem MSc-re is menni, de most emiatt kezdek egyre szkeptikusabb lenni. A BSc-t mindenképp elvégzem, vannak elméleti dolgok amikkel azért nem ártana tisztában lennem, és papírt se ártana szerezni. Mit gondoltok, megéri még az a 2 év is pluszba?



2018. jún. 29. 17:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze még sok időm van ezt eldönteni, de nekem az a filozófiám hogy nem lehet túl korán elkezdeni tervezni a jövőt :)
2018. jún. 29. 17:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, bár nekem még a célom egy phd-is és oda ugye kell az msc is.

Ezt neked kell eldönteni, hogy megéri-e vagy sem

2018. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2-es, köszi a választ :)
2018. jún. 30. 09:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem két évet nem érne az MSc. Sokkal többet érsz vele, ha addig elkezdesz dolgozni a BSc-vel, és a tapasztalat miatt a béred is jobb lesz.

Vagy ha nagyon kell az MSc, Angliában cska 1 éves ha már meg van az alapképzésed.

2018. júl. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Why not both? Most komolyan, csinálhatod egyszerre mind a kettőt, dolgozz és tanulj.
2018. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem van MSC-m, de nem keresek többet vele, mert nincs hozzá elég ipari szakmai tapasztalatom. Emiatt a doktorit se tervezek csinálni, mert úgy hallom az állásinterjún hátrány a PHD. Mondjuk úgy, hogy csak úgy divatból megcsináltam, mert az MSC bármikor letagadható, mellesleg hogy ne 60 évesen kelljen szenvedni a 25 évesekkel együtt, amikor már eleve kötelezően elvárt lesz ez a színvonal, ha túlképzés lesz 20 év múlva, mint most a közgazdász szakokon.


Nem tudom még meddig lesz ez a nagy informatikus hiány a munkaerő piacon, de sejtem hogy nyugdíjas korom előtt már nem a tanulékonyságom miatt fognak alkalmazni.

2018. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#5-ös, felmerült ez a lehetőség is, de valahogy nagyon nem vonzó, már most is rettenetesen unom időnként az egyetemet a munkához meg a saját projektjeimhez viszonyítva, hát akkor még annyi év múlva mennyire fogom unni... Ha ebben a pillanatban kéne eldöntenem akkor inkább nemet mondanék az MSc-re, de szerencsére nem most kell, sok időm van még addig.

2018. júl. 17. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!