Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet olyan vírust írni, ami...

Lehet olyan vírust írni, ami a gépen levő gyakran használt c++ std header-ekbe írja bele magát és így terjed? Elvégre ki olvassa azokat?

Figyelt kérdés
Mondjuk az std vector konstruktorából hívódna egy kód. Mindenki szépen belefordítja a programjába és ahol fut a program ott is megnézi vannak-e header-ek. Esetleg más népszerűbb nyelvek library-jeit is fertőzheti.
2018. júl. 12. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ne érdekeljen, hogy lehet-e, van már így is elég vírus.
2018. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
46%
Remélem ebben senki nem fog segíteni. Kevés sikert hozzá! 😁
2018. júl. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Huha. Hat ha itt kersz segitseget akkor sok sikert. Itt a gyikon nagy hackerek vannak aztan =)).
2018. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
#3 A dolog ott kezdődék, hogy írj egy vírust, amit nem szűr ki a legtöbb antivirus szoftver. Utána gondolkozhatsz azon, hogy hogyan terjeszted.
2018. júl. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem most kezdtem a szakmat. Titkositani kell az ilyen tragya viruskergetok eszre sem veszik. Tudom mit irok hidd el :D
2018. júl. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha nagyon szeretned meg irom neked es fel is toltom a virustotal-ra. Majd ott meg latod, hogy egyik virus kergeto sem veszi eszre :)
2018. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Nah tuloztam. Nem tragyat akartam irni de most mar mind egy :D Nem azt mondom lehetetlen megirni egy ilyen virust. Igen is vannak jo antivirus progik es hat eleg nehez titkositani (nem tudom magyarul igy irjak -e ). De remelem tudod mire gondolok.
2018. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
#7: Te valamiféle retardált vagy?
2018. júl. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen lehet.

Csak mondjuk nem lesz túl virulens egy olyan kártevő, ami kizárólag adott fejlesztői rétegben képes terjedni.

Továbbá kevés annyira idióta ember van, aki képes akár börtönbe is vonulni azért, hogy megszívasson pár programozót.

Ja, és egyébként ha ezt megkérdezted, akkor még nagyon messze van a tudásod attól a szinttől, hogy ezt meg is tudd valósítani. ;)

2018. júl. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, igen. De a dolog azon bukik meg, hogy a legtöbb gépen nem programoznak, és nem fordítanak forrásból. Ez korlátozza a vírus terjedését, ezért nem szokták csinálni.

Ha majd mindenki maga ír játékokat magának, akkor vissza lehet térni a kérdésre.

2018. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!