Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi értelme van git-ben commito...

Mi értelme van git-ben commitolni? Jól értem egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mivel a git nem tölti fel a projectet a szerverre, ezért mi értelme van commitolni? Nem úgy lenne logikus, hogy A ember dolgozik, push-ol, majd jön B ember, megnézi mit változtatott az A ember, folytatja, pushol, majd hazamegy ő is. B ember az A commitjaiból nem lát semmit. Tehát jól értem, hogy ennek kizárólag annyi értelme van, hogyha A folytatja a munkát, és rájön hogy elszúrta valahol, akkor ahelyett hogy mindenhol nyomna egy ctrl+z -t, előhúzza az előző becommitolt változatot? Bocs ha ez egy egyértelmű dolog, de nekem elég zavaros ez a git rendszer.

#git commit #git push
2018. júl. 23. 18:24
 1/5 anonim válasza:
73%

Commit, hogy betolod a saját repoba, push ha fel is töltöd távoli repoba. Ennyi.


Igen, úgy vissza lehet vonni a változásokat is, ha commitolt. Én amendelni szoktam a commitot (felülírás az újabb dolgokkal kiegészítve ha minden ok). Aztán úgy pusholom, ha tényleg minden ok.

2018. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, mint már említve lett, előfordul, hogy az ember szeretné push előtt picit átírni a változtatásait, amend, squash vagy ilyesmi.


Azonban az igazi értelme a commit és a push szétválasztásának a decentralizáció. A nem decentralizált veriókövetőkben úgy működik a commit, ahogyan te szeretnéd látni, azaz egy távoli repoba kerül azonnal a változtatás. Ezzel az a baj, hogy ha a távoli szerver nem elérhető, akkor senki nem tud commitolni.


Sok éve, amikor SVN-t használtunk a projekten, akkor előfordult havonta egyszer-kétszer, hogy a külföldön levő SVN szerver kiesett és ilyenkor 1 napig megállt az élet a budapesti irodában is. Persze lehetett haladni a fejlesztéssel, de utána szétválasztani a marha sok módosítást kisebb commitokba nem egy jó móka.


Egy DVCS esetén, mint amilyen a git is, folytatódhat a commitolás a lokális repóba, mintha mi sem történt volna, sőt 1 perc alatt bárki csinálhat egy másik bare git repositoryt, amit új remote-ként használhat az iroda addig, amíg az eredeti remote elérhetővé nem válik.

2018. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Tehát ha jól értem push-t általában egyszer csinál az ember, amikor "leadja" a munkát? Commitolni stb pedig saját célokra? És push esetén az utolsó, kész commit kerül feltöltésre, vagy az egyes commitokra lebontva a teljes fejlesztés története?

2018. júl. 23. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Akkor pusholsz, amikor mások számára is elérhetővé akarod tenni a módosításokat. Ekkor mindenki látni fogja az összes commitodat egyesével, amik elérhetőek valamelyik branchből, tehát a commit nem csak saját célra van.


Én általában akkor pusholok, amikor befejeztem arra a napra a munkát egy adott git repoban. Kivéve, ha valaki kifejezetten rám vár napközben.

2018. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A git verziókezelést végez, ráadásul nem a gépeden foglalja a tárhelyet, tömörítve tárol, satöbbi. A verziókezelésnek az az előnye, hogy ha van egy hiba, ami néhány verzióval korábban került bele, de csak most vetted észre, akkor meg tudod keresni azt a verziót, ahol még nem volt bent a hiba, és abból kiindulva meg tudja oldani a problémát.
2018. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!