Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik?

Csizi Miron kérdése:

Miért nem működik?

Figyelt kérdés

#include<stdlib.h>

#include<ctime>

#include<stdio.h>

#include<vector>

#include<cstdlib>


using namespace std;


int main (){

cout<<"asd"<<endl;

}



2018. júl. 26. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
2018. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Ha forráskódot osztasz meg, használj kódmegosztó oldalt - például pastebin, hastebin:

https://pastebin[pont]com/nEF4TSJR


2. 1-5. sor felesleges. Egyik függvénykönyvtárt sem használod ki.

Helyettük elég egy sor:

#include <iostream>


de a fordító utal is rá:

https://pastebin[pont]com/njAaayWA

2018. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tudom hogy a fejlécállományok fölöslegesek voltak! Nos akkor azt már tudom, hogy a couthoz nem csak using namespace std kell, hanem plussz fejlécállomány! Ui.: Nem szeretnék senkit se elpusztítani csupán csak érdekel a dolog és még csak most kezdtem el sajnálom!
2018. júl. 27. 09:09
 4/8 anonim ***** válasza:

no problem.

elég fusztrálóak a kezdetekkor felmerülő hibák

ha nem találsz neten választ inkább kédezd meg itt minthogy feladd ;)

2018. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem meg inkább adja fel.

Mindenkinek jobb lesz úgy.

2018. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az std egy névtér (namespace), a using namespace std; pedig "beemeli" az ott lévő dolgokat a globális névtérbe.


De érthetőbben fogalmazva: van 2 utca: Kossuth, Babits, mindkét utcában vannak házszámok.

Ha azt írod, hogy using namespace Kossuth; akkor ha mondasz egy házszámot tudni lehet, hogy a Kossuth utcában kell keresni, ugyan így ha Babitsot akkor ott. Ha mindkettőt leírod, és mindkettőben van 10-es házszám akkor pedig nem fogod tudni melyik utcából is szeretnéd (hibát fog írni a fordító). Ezért nem ajánlatos nagyobb programban using namespacet használni (legalábbis fejlécállományban), mert könnyen előfordulhat ilyen. Ez helyett lehet azt csinálni, hogy mindig megadod, hogy melyik utcáról is van szó, Kossuth::9 vagy Babits::9. C++ -ban coutnál ez így néz ki: std::cout << "asd"<< std::endl;


Illetve vannak még amik közre játszanak, pl: argument-dependent lookup. Tehát ez is "std::cout << "asd"" az ADL miatt fordul le.

2018. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

#5 válaszoló egy paraszt


ne hallgass rá

2018. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

cout<<"asd"<<endl;


ez a sor után írd be hogy


return 0;

2018. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!