Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a jó a kódolásban?

Mi a jó a kódolásban?

Figyelt kérdés
Annak szól a kérdés aki élvezetből csinálja, és így nem munkaként fogja fel a dolgot.

2018. aug. 20. 16:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

"Annak szól a kérdés aki élvezetből csinálja"


Ilyen ember nincs.

A munkának vannak érdekesebb és unalmasabb részei, az utóbbit ugyanúgy el kell végezni.


Még hobby project esetén is van olyan rész, amit nem szivesen csinál az ember.

2018. aug. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

a jo az mikor vegre befejezted :)))


es az sem hatrany ha mukodik...

2018. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Mi a jó más dologban ami élvezetet okoz? :) Én nagyon szeretek kódolni, és így még a szakmám elején, az unalmas részeket is tudom élvezni. Nem tudom megmagyarázni mi a jó benne, egyszerűen csak élvezem.
2018. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szirty ***** válasza:
68%

Az eredmény, a sikerélmény amiért küzdesz.

Mint bármilyen más munkával.

2018. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Mért jó Word of Warcrafton órákon át farmoni?


(Mondjuk én a Shaiyán játszottam, az is egy hasonló MMORPG.)


Lehet furának tűnik, de ezek az apró sikerélményekért, meg ha unatkozol leköt.

2018. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

"Annak szól a kérdés aki élvezetből csinálja, és így nem munkaként fogja fel a dolgot." - Az már régen rossz, ha valaki nem élvezetből csinálja. Pár hónap és kiég. Ez az, amit a média elfelejt megemlíteni, amikor közlik, hogy "Tanulj informatikusnak" - csak akkor tanulj, ha szereted.


Én a problémának a megoldását szeretem. Ez nem csak a kódolásban van így, a matekot is ezért szerettem (nem véletlen, hogy a kettő közel áll egymáshoz).

2018. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy működik, eredménye van. Amíg nem működik megfelelően, addig a különböző problémák megoldása is élvezhető.
2018. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A kihívás , az hogy adott problémát megtudod-e oldani, viszonylag változatos és minden nap képes az ember újat tanulni. Én élvezem , hogy valamit csinálok és az a valami működik és úgy ahogy én azt elképzeltem. Az önmegvalósításnak ez is egy eszköze.
2018. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, mit értesz kódolás alatt. A szűkebb értelemben vett kódolás, a rendszerfejlesztési folyamat során a programtervező által készített programterv lekódolása sem nélkülöz minden örömet. Végül is egy más által már kitalált megoldás lekódolása is eredményezhet különböző hatékonyságú kódot, és a leghatékonyabb kód megtalálása is lehet örömteli. Szép kód írása is boldogíthat.

Számomra azért még mindig az az igazi, amikor az ötlettől a működő alkalmazásig mindent én csinálok (amire csak kisebb, saját célú alkalmazások esetében van módom) - ilyenkor alkotok, sőt teremtek. Teremteni a legmagasabb rendű élvezet.

2018. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Én a metekot nem szerettem,de ami kell az kell.

Programozni szeretek mert élvezetes.

Sokmindent meg lehet csinálni.

Én a kódolást szeretem a legjobban.

Lehet, hogy ez kicsit "túl buzgóság" :)

2018. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!