Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan használjam effektíven...

Hogyan használjam effektíven az OOP-t?

Figyelt kérdés

Néha találkozok problémákkal, amikor a design patternek

nem bizonyulnak hatékonynak (ha gondolkodnom kell ott már baj van ;) ) vagy csak én nem tudom, hogy hogyan használjam őket. A feladatot mindig elvégzem de a végeredmény az sosem lesz olyan tiszta és logikus mint ahogy azt látni véltem a tervezgetéskor.


Bármilyen javaslatot meghallgatok ami segíthet fejlődnöm ebben.



2018. aug. 21. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Olvass utána a SOLID elveknek. Ha ezeket betartva programozol, akkor olyan tiszta és logikus kódot kapsz, mint amilyet elvársz.
2018. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Design patternek csak megoldások egy jól ismert problémára egy könnyen implementálható megoldást biztosítanak (legtöbb nyelv alkalmas a probléma megoldására a desing patternek nélkül is) szóval a Design Patterneket külön választanám az effektív OOP-től. De OOP kapcsán a SOLID elvek betartása , Law of Demeter, KISS, YAGNI jönnek elő ha ezeket betartod letisztult jól karbantartható kódjaid lesznek.


Nem kell mindig design patternt használni nem kell rá görcsölni na márpedig én ezt bridge patternt alkalmazva írom meg mert az kell ide, hanem van egy problémád de nem tudod megoldani ,mondjuk egyik interfészt át kell alakítani , hogy egy másikkal működőképes legyen akkor ahelyett gondolkozol most mi a fenét csináljak ezt mégis hogyan , te éppenséggel tudsz a problémára egy stantard jól működő megoldást és adapter patternt alkalmazva nem lesz vele problémád és nem azon görcsölsz, hogy lehet megoldani.

2018. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!