Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Phython 3.7 programozást...

Nbaathos kérdése:

Phython 3.7 programozást kezdtem el tanulni. WordPad-ban írtam meg. A program futtatásakor felugrik egy sötét ablak aztán semmi (nem látok eredményt). Miért nem látok eredményt?

Figyelt kérdés

Kerestem itt is válaszokat, de ( https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas.. nem segítettek. Ha a phytonba gépelem be lefut.

a,b,c=0,1,1

while (c<15):

__a, b, c = b,a+b,c+1

__print (b)


file név: alma.py


Előre is köszönöm a segítséget.



2018. szept. 1. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

be kell lépni a píthon parancsértelmezőbe?


esetleg a PTH környezeti változót megadni hozzá és újraindítani a gépet?

2018. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
PTH = PATH akartlenni
2018. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy értelmetlennek tűnök, de sose csináltam ilyet. Hova kéne beírnom az elérési útvonalat? A megírt programba? Illetve minek az elérési útvonalát? (a program kiírja a fibonacci számok első 14 értékét = ez lenne a dolga. :) )
2018. szept. 1. 21:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Nyiss egy konzolt (parancssort), navigálj abba a mappába ahol a forráskód van, majd add ki a python file.py parancsot, értelem szerűen a saját fájlod nevét írva a parancsba.
2018. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
szuper! köszönöm, így lefutott. úgy nem is fog működni, hogy dupla kattal indítom a programot és automatikusan megnyitja és lefuttatja a programot? (későbbi grafikusdolgok miatt kérdezem)
2018. szept. 1. 21:40
 6/14 anonim ***** válasza:

1. Ne Wordpadet használj, mert az eleve formázott szövegekhez, irodai dokumentumokhoz van kitalálva és a szimpla szöveges állományok mentésekor nyafog.


Inkább - ha a Windows beépített eszközeit alkalmaznád - használj Jegyzettömböt (Notepadet).

De vannak erre a célra jobb alkalmazások is, mint például az atom.io, a Sublime Text, a Komodo Edit, stb...


2. A Python telepítésekor be lehet jelölni,

[link]

hogy a telepítés könyvtárát vegye fel a PATH nevű környezeti változóba, így bárhonnan elérhető a Python parancsértelmezője.


Ha ez nem tőrtént meg akkor a Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális rendszerbeállítások -> Speciális fül -> Környezeti változóknál tudsz újat hozzáadni:

[link]


3. Ügyelj arra, hogy a while ciklus magját indentáld, kezd bentebb vagy szóközökkel, vagy tabulálással.

2018. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jobb klikk az állományon -> a megjelenő helyi menüből: Tulajdonságok -> az Általános fülön a Társításnál Módosítás gomb -> ott pedig megkeresed a Python parancsértelmezőjét.
2018. szept. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes segítséget.

Be is állítottam. [link]

de hiába megy a duplakatt rá, egy pillanatra felugrik a python és be is zárja magát

2018. szept. 1. 23:10
 9/14 A kérdező kommentje:
most lefuttattam egy olyat, hogy egyesével számoljon el 15.000-ig. itt láttam végig hogy számol. és amikor végez akkor bezárja. Na ezt nem szeretném. Szeretném látni az eredményeket. Ezt meglehet valahogy oldani?
2018. szept. 1. 23:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Adj az utolsó sorba - a ciklusmagon kívül - egy input() függvényt:

[link]

2018. szept. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!