Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki elmagyarázná ezt nekem...

Valaki elmagyarázná ezt nekem a Java nyelvvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tisztelt programozók! A kérdező egy nagyon-nagyon kezdő diák, szóval ne hordjátok le a valószínűleg buta kérdés miatt :)

Arra lennék kíváncsi, hogy pontosan milyen felületen lehet futtatni egy Java programot? Eddig C#-ban ismerkedtem a programozással, ott egyszerűen megjeleníthettem a programot console-ban, vagy win form-ban, de a Netbeans-nél csak teljesen üres kódot tudok kezdeni, és el se tudom képzelni, hogyan építhetek fel vele mondjuk egy ablakot, hogy a megírt program ugyebár használható is legyen. Magán a fejlesztői környezet felületén le tudom futtatni, de ennyi. Tényleg nem értek hozzá, hálás lennék, ha valaki segítene ebben.

Emellett ugye a Java minden platformmal jóban van, de azt, hogy hogyan építhetemem be a Java kódomat valamiféle mobilalkalmazásba, annyira sem értem.

Köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 6. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hú itt súlyos problémák vannak.


Maga a program a JVM-en fut. Legyen annyi elég ez a Java Virtual Machine teszi lehetővé a Write Once Run Everywhere lehetőséget emiatt egységesen fut le bármit amit írsz (rendszertől független lesz), legalább is papíron :D . Netbeansben (Eclipse,IntellIJ amit használok) még életembe nem futtattam ,de van console a javaban is. System.out.println(); utasítással a System out-jára kiírat ami a konzol. Vannak GUI-s frameworkok mint a JavaFX vagy a Swing amikkel lehet kialakítani valami GUI-t (egyiket sem igazán használtam , de ha hozzá kéne nyúlnom tudnám hogy kell).


Gondolom Netbeansben is az IDE-n belül van egy console/output fül a kód alatt ahol megjelenítheted amúgy a natúr kiíratásokat és az interakció is lehetséges hiszen console-ról adatot is kérhetsz be. De ez nagyon a pereme a Java nyelv millió dologra használható vállalati környezetben backendre Spring esetleg JavaEE , de ezek nem azok a látványos fancy dolgok viszont annál hasznosabbak (és érdekesebbek számomra) .

2018. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerintem megtudtam, amit szerettem volna :)

A JavaFX-et majd tanulgatom. Túlságosan elkényelmesedtem a VStudio-ban, nem igazán kellett foglalkoznom efféle Framework-ökkel.


Mivel tényleg nagyon kezdő vagyok, éppen elég, ha meg tudok jeleníteni egy-két kisebb-nagyobb, egyszerűbb-"bonyolultabb" programocskát egy ablakban, a lényeg, hogy legyen valami kis kezelőfelület. A mélyvízzel bőven ráérek. :)

Köszönöm ismét!

2018. szept. 6. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!