Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék grafikus játékok...

Hogyan tudnék grafikus játékokat csinálni Cvel?

Figyelt kérdés

Egy konzolom amőbát mondjuk könnyedén meglehetne csinálni 30 perc alatt, de az egyetem ahova járok első házinak ilyen grafikai programot akar nem konzolos egyszerűt.


C-t tanulunk. Gondolom, amire eljutunk odáig, majd elmondják mit honnan tanulhatunk meg, de én szívesen elkezdeném már most a házit, csak a youtubeon eddig csak indiaiakat találtam rettenetes akcentussal vagy Hindi nyelven :D


Így azok nem a legjobb választás nekem.


Ha van valamilyen jó bevált youtube lajátszólista vagy éppen PDF, ami egy egyszerű grafikus játék elkészítésére alkalmas dolgokat megtanítja légyszíves linkelje be :D


A legjobb ha angolul.



2018. szept. 30. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy sok féle grafikai könyvtár létezik, és nem tudni, hogy nálatok mit vesznek. Ráadásul mindegyik megfelelő szintű C-nyelvi tudást feltételez elő - szóval először érdemes az alapokkal tisztában lenni.


Példának okárt ott a graphics.h:

* [link]

* [link]

az SDL:

* [link]

* [link]

az OpenGL:

* [link]

de használhatsz DirectX-et is.

2018. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem elvárás a grafika, én is bme-s vagyok, mérnökinfó. Ha vik-es vagy, írjál rám!!!
2018. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Haverom angry birdsot csinál :D Arra biztos van tutorial.
2018. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt vannak a példa feladatok:


[link]


Néhányhoz még az is oda van írva, hogy grafikus program, de nyílvánvalóan az itteniek nagy része értelmetlen lenne konzolos kialakításban.

2018. szept. 30. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mondjuk labort vezetek a tárgyból (ezzel együtt valószínűleg kevesebbet tudok a követelményeiről, mint Te, mert veled ellentétben sose jártam rá).


Amennyire én tudom, grafikus felület nem lesz oktatva, de nem is elvárt, aki viszont csinál, az választhat, hogy milyen könyvtárral. Viszont az "amire eljutunk odáig" ebben a kontextusban nem értelmezhető, mert nem fog előkerülni.

2018. okt. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnéztem a listát, azért a legnagyobb rész megcsinálható konzolosan (pl. aknakereső, vagy amőba esetén karakterekkel kiírjuk a tábla állását minden lépésben, stb.)
2018. okt. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!