Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » VBS-ben hogyan kezeljek hibát...

VBS-ben hogyan kezeljek hibát az alábbi kód esetén?

Figyelt kérdés

Nem értek ehhez a nyelvhez, csak készítettem egy excelt, amibe jól jött ez a lehetőség, és találtam rá neten megoldást.

Szóval adott egy ilyen kód:

Sub Ma()

Cells.Find(Date, , xlValues, xlWhole).Select

End Sub


Ezt ráraktam egy gombra, így a gombra kattintva ahhoz az oszlophoz visz, ahol megtalálja a mai dátumot.

Milyen módon kéne bővítenem ahhoz, hogy amennyiben nem találja a mai dátumot, ne debugot jelezzen, hanem azt, hogy "Nincs mai dátum!".


Idáig kész vagyok: msg = "Nincs mai dátum!" :D A kivételkezelést akárhogy próbáltam, nem sikerült.



2018. okt. 3. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám, de lehet hibakezeléssel is.


Dim talalat As Range


Set talalat = Cells.Find( blablabla )


If (Not talalat Is Nothing) Then

MsgBox "megvan!"

Else

MsgBox "nincs"

End If

2018. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ha a "lehet hibakezeléssel" az "on error"-t takarja, akkor próbáltam már, de mindenféle hibát kiírt. Most viszont addig görcsöltem vele, hogy sikerült :D

Előbb a te kódoddal próbáltam, az jó volt, csak kicsit átalakítottam, mert a lényeg az, hogy találat esetén jelölje ki a cellát.


A végén ezt a kódot tartottam meg:

On Error Resume Next

Cells.Find(Date, , xlValues, xlWhole).Select


If Err.Number <> 0 Then

MsgBox "Nincs mai dátum!"

Err.Clear

End If

End Sub

2018. okt. 4. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!