Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek bele?

Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Érdekelne az informatika és ezen belül a programozás. Bár inkább humán beállítottságú vagyok de szerintem a mai világunkban fontos szerepet játszik az informatika,programozás. 10.osztályos vagyok idén és úgy gondoltam jövőre matek-infó faktot veszek fel aztán pedig informatikusnak tanulok tovább egyetemen. Úgy gondoltam elkezdek készülni és első sorban egy kis informatikai alaptudást kellene összeszednem. Esetleg tudtok ajánlani könyvet,weboldalt vagy akármi ismeretterjesztő lehetőséget ezirányba?

Informatikai tudásom alap felhasználói szintekre terjed ki így valami olyasmi kellene ami teljesen kezdőknek van(az se baj ha nagyon szájbarágósan magyaráz el dolgokat).

Köszönöm a segítséget!

16/F



2018. okt. 6. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
2018. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én anno C++-szal és youtube videók nézésével kezdtem.

A CodeBlocks-nak nézz utána, abban írhatod majd a programokat (másik jó lehetőség a Visual Studio, de ha lehet, ismerd meg mindkettőt, bármelyikkel találkozhatsz).

Nyelvnek az ANSI C-t ajánlom, mert ott gondolkodni is többet kell, mert nincs sok előre megírt függvény, amiből csak össze kell legózni a programot; az ANSI C-ben neked kell megírni mindent.

Itt találsz feladatokat, egyre nehezedő sorrendben:

www.ms.sapientia.ro/~mgyongyi/New1Felev/prgkonyv.pdf


Ezeken kívűl találj ki magadnak is feladatokat, ha valamit nem tudsz megcsinálni, stackoverflow.com-n keress rá, a Google is melletted van, itt is kérhetsz segítséget, vagy írj nekem, ha nagyon kétségbe estélyi egy feladattól.

Youtube-ról ajánlom továbbra is, mert itt magyarázat is van közben.

Konkrét linket küldeni nem tudok, nézd azt, aki neked érthetően magyaráz, könyvből ezt nem lehet megtanulni, az biztos, ezt csak gyakorlás közben.

A lényeg, hogy ha ezt tanulni akarod, akkor gyakorolja sokat, és próbálkoztam kitartóan megoldani egy feladatot, mert a kitartásra és a türelemre nagy szüksêg lesz.

A matek fakt nem kötelező, az informatika érettségi az emelten is mehet, amikor menni fog a programozás, és a szóbeli tételeket is jegyezd meg jól.

Informatika tanulás szerinteM elengedhetetlen az önszorgalom, a "külön" utánanézés is.

Hibázz sokat, mert abból tanulsz a legtőbbet, amikor megtalálod a megoldást, akár saját magad, akár valahol máshol.

Csak ne kérj meg másokat, hogy írják meg neked az adott feladat programot teljes egészében, mert abból semmit se lehet tanulni. A megoldást mindig úgy keresd, hogy ég enként utánanézel a lépéseknek, ahogy te elképzeltemd a megoldás menetét, és ne mások gondolatmeneteit fejtegesd. Mindenkinek megvan a maga stílusa, a maga logikája, az a legjobb, ha te építed fel a sajátod.


Dióhéjban ennyit a bölcsessêgekről.

2018. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!