Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogy lehet egy hexadeci...

C#-ban hogy lehet egy hexadecimális számot átkonvertálni bináris formára?

Figyelt kérdés

VAgyis példáúl a 203-at szeretném átváltani, ami ugye egy tizes számrendszerbeli szám, a bináris formája pedig 11001011.


De nekem az kell, hogy a programot ezt tudja átváltani önmagától,és az eredményt is tárolja el valahol.


Köszönöm, aki segít


2018. okt. 19. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

What?

A program minden esetben binárisan tárolja el, nem tudom hová szeretnéd konvertálni

2018. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Arról van szó, hogy van egy szam, amit random generálok. És szeretném ha a gép , gyorsan átváltaná, és megmutatná ezt az értéket.Tehát az eredeti számnak a bináris formáját.
2018. okt. 19. 22:50
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


Magadtól ez miért nem megy?

2018. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, találtam egy ilyent:


string binary = Convert.ToString(szam1, 2);


Ez jó eddig, csak ezzel most az a baj, hogy én ezt ip címek számításához szeretném használni. VAgyis 255-ig kellene terjedjen,és most, hát nem úgy van.


Tudom, hogy kissé bonyolúlt, lehet, hogy csak nekem, de aztszeretném, hogy az ip címet(pl 203.11.55.80) átkonvertálja bináris formára, amivel már tudok számolni.

2018. okt. 19. 23:09
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

"Tudom, hogy kissé bonyolúlt, lehet, hogy csak nekem, de aztszeretném, hogy az ip címet(pl 203.11.55.80) átkonvertálja bináris formára, amivel már tudok számolni."


Aki nem tud programozni, az ne programozzon, pontosabban, ne várja el, hogy más csinálja meg neki, ne kolduljon kódot, mert a kenyeret sem ingyen adják a boltban.

Ha nem megy, akkor segítséget kapsz, de az nem jáccik, hogy idefingod a kivánságaidat, leadod a rendelést és a sült buci a pofádba röppen valahonnan, aztán eltűnsz a vérbe.

2018. okt. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én csak feltettem egy kérdést, mert elakadtam. Nem írja a könyvem, és a neten sem találtam erre megoldást. Nem írom ki ha tudom, sok programot készítek, inkább kissebbeket, és most elakadtam az egyikben. Sajnálom, hogy mindíg az a hibás, aki nem talál megoldást, és itt keresne.
2018. okt. 20. 00:13
 7/12 anonim ***** válasza:

API-t nem tudok de:


int maradék;

double eredmény = 0;

double helyiérték = 1;


while (bekért > 0)

{

maradék = bekért % 2;

bekért /=2;

eredmény = eredmény + (maradék * helyiérték);

helyiérték *= 10;

}


az eredmény-ben lesz az érték ami double ha string is jó akkor még egyszerűbben összefűzhető nem kell a helyiérték változó

2018. okt. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Feltételezem IP-cím kalkulációhoz kell (sztringként megadott IP cím és hálózati maszkból hálózat, alapértelmezett átjáró, szórási cím számítása).


Ehhez nem kell feltétlenül a bináris számmá konvertálás (hacsak nem az a fő cél - például oktatás szempontjából):

* bekéred a felhasználótól az IP-címet és az alhálózati maszkot sztringként

* (opcionálisan) leellenőrized a formátumokat - ha nem jó újból bekéred

* szétbontod a pontok mentén részekre a sztringet és a részeket átalakítod egész számmá

* az egész számokon végrehajtod a műveleteket (például a hálózat számításához elég az AND operátor)

2018. okt. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a 'bekért' változó meg a bekért szám amit consolosan vagy ahogy kedved van...
2018. okt. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindkét megoldást kipróbálom:-)

Adtam mindenkinek zöld pipát ^.^

2018. okt. 20. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!