Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C-ben, hogyan kell külső...

C-ben, hogyan kell külső adatállományból kiiratni adatokat?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni, hogy pl van egy txt formátumú fájlom, ahova beírok valami random szöveget, a programom meg kidobja azt konzolra


Ennek a továbbgondolt verziója az lenne, hogy mondjuk a txt-ben több különálló szöveg van, hogyan tudom csak a 3. szöveget kiprintelni? (Úgy értem, hogy mintha egyes szövegek előtt lenne egy index 0-tól n-ig, én meg a 3. szöveget akarom kiprintelni)



2018. okt. 20. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvasd be fájl tartalmát, mentsd el a tartalmát egy tömbbe és utána ki tudod irattatni a tömb adott elemét.
2018. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hogyan tudom pontosítani hogy melyik szöveget olvasom be
2018. okt. 21. 01:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom C-ben a szintaktikát, Pythonban meg kell adni argumentumnak a file nevet. Guglizz rá...
2018. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
fopen, és fscanf, innen már utánanézhetsz :)
2018. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

fopen és fscanfig eljutottam, de odáig, hogy csak bizonyos részeket szeretnék beolvasni, azt már nem találom sehol(vagy akár rossz helyen keresem).

Azt is tudom, hogy ha pl betűnkét olvasom be, akkor addig van while ciklusom míg fscanf értéke 1. De ezt sehol nem találom, hogy mondjuk bekértem egy számot(legyen ez 2) és az xy.txt fajbol, ami így néz ki:


0:bla

1:blabla

2:lódarázs


megkeresi a 2-es indexeket, és kiíratja. a : utáni részt. (Vagy bármilyen másik megoldással indexelés terén)

2018. okt. 21. 20:03
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyébként, most az első válaszon elgondolkodtam. A célom igazából az, hogy egy bináris fát akarok létrehozni, ahol egyes csomópontoknál megjelenik egy szöveg(ide kell ez az indexelős beolvasás), és onnan tovább lehet lépkedni további csomópontokra, ahol szintén valamilyen szöveg jelenik meg.


Sajnos még a bináris fás dologra se jöttem rá, hogy hogyan lehet megoldani, pedig ezzel ma már foglalkoztam kicsit, végignéztem videókat, nézegettem keretprogramokat.


Ennél a tömbös megoldásnál azt nem tudom, hogy mondjuk ugye akkor beolvasom a fájl tartalmát egy tömbbe, és úgy megyek végig a tömbön, hogy egészen addig, míg mondjuk 2-essel nem találkozom? És onnantól egy következő indexig olvassa karakterenként a szöveget?

2018. okt. 21. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!