Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Logikai függvények Verilogban...

Logikai függvények Verilogban 8 állapotú állapotgép esetén?

Figyelt kérdés

Nagy HF egy 8 állapotú éllapotgépet tervezni, 3 féle módon. Az első, amikor logikai függvényekkel irjuk fel Verilogban a next_state[0,1,2]-t, viszont ez nekem nem tiszta, hogy hogy működik. 3 változós, 3 kimenetű logikai függvény. wire a,b,c; assign {a,b,c} = state;-et használom, hogy rövidebb legyen a kód. 01347526 a példa, ez az állapotok sorozata, és ebből:

assign next_state[2] = ~a&b | b&c | a&~b&~c;

assign next state[1] = a&~b | ~b&c | ~a&b&~c;

assign next_state[0] = ~a&~b | ~b&~c | a&b&c;

Ezek alapján mik lesznek a logikai egyenletek a 06374152 sorozatra? Egyébként, ha lenne itt valami Verilog zseni aki megtenné, hogy segit nekem dolgokban, azt hálásan köszönném, csak pár ehhez hasonló alapvető kérdés lenne amit nem értek :/



#Digit #digitális technika #Verilog #logikai függvények
2018. okt. 20. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ez nekem így, második olvasatra is elég zavaros.

Ha tisztán, érthetően megfogalmazod az óhajodat, vagy bemásolod az eredeti feladatot, akkor segítek.

2018. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az állapotregiszter egy hárombites regiszter, a modulon belüli azonosítója legyen state[2:0]. A

következő állapotot azonosító változó neve legyen next_state[2:0].

Írja fel a kiinduló logikai egyenleteket, amelyek segítségével a state[2:0] 3 bites állapotváltozó jelenlegi

értéke alapján a következő állapot értékét meghatározó 3 bit, azaz a next_state[2], a next_state[1] és

a next_state[0] egyenként előállítható. Tehát három darab, az állapot átmeneti előírások

felhasználásával előállított egyedi 3 változós logikai függvényt várunk, amelyeket tetszőleges

módszerrel egyszerűbb alakra hozva minimalizálunk. A végeredményként kapott minimalizált

függvényeket a Verilog HDL nyelv logikai operátorainak (&, |, ^, ~) használatával írjuk be a forráskódba.

Ha vannak redundáns kifejezések a 3 önálló kimeneti függvény előállításában, akkor azok

kihasználhatóságát is vegye figyelembe (minimalizálás többszörös kimenete esetén)!

Jelenlegi Következő

állapot állapot

0 1

1 3

3 4

4 7

7 5

5 2

2 6

6 0

2018. okt. 20. 16:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Az nekem 3 éve is totál szívás volt :\

Valamit Carnaugh táblázni kell azt hiszem, de kérdezd meg a gyakorlatvezetőt, szoktak segíteni :)

És sok sikert a digit házihoz :D

2018. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!