Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++, kicsit át kéne alakítani...

C++, kicsit át kéne alakítani a programot?

Figyelt kérdés

Szóval az alábbi program megadja hogy 0-n-ig melyek a tökéletes számok (olyan számok, amelyek megegyeznek az önmaguknál kisebb osztóik összegével). Ha beírom, hogy 100, kiadja, hogy 6 és 28. Ezt át kéne írni úgy, hogy az első n tökéletes számot adja ki, vagyis ha beírom, hogy 3, akkor kiadja, hogy: 6, 28,496. Számlálóval kéne megoldani, nem? Próbálkoztam, de sehogy nem működött, ugyanazt csinálta a program, mit most.

(Még csak most kezdtem el programozni, szóval nem ismerek túl sok mindent)



#include <iostream>

using namespace std;

int main()


{

int n;

cin >> n;

for (int k=1; k<=n;k++)

{

int sum=0;

for (int oszto=1; oszto<k; oszto++)

{

if (k%oszto==0)

sum= sum + oszto;

}


if (sum==k)

cout<<sum<<" ";


}


return 0;

}



2018. nov. 1. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

esetleg így? (nem vagyok c++-os, még)


https://pastebin{pont}com/81FyvPKc

2018. nov. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hátha segít, gugli: c++ perfect numbers
2018. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:

Én nem tudok C++-ban programozni, ezért együgyűbben oldottam meg a korlátozást, mint #1:

[link]

Ezenkívül érdekességként megemlítem: Mivel az eredmények igen nagy mélységben előre ismertek, esetleges gyakorlati felhasználásra jól alkalmazható az a táblázatos csalás, amelyről itt SimkoL javaslata nyomán olyan jól elveszekedtünk:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

Ennek természetesen semmi köze az érték kiszámolásához, de nem osztom azt a nézetet, hogy emiatt mindjárt tilos is tudni róla. Parasztos megoldás, de ha a feladatban már nem a módszer megértése volna a lényeg, hanem csak az eredmény kéne valamire, milliárdszor hatékonyabb. Egy szűkebb tartományon belüli próbálkozásom itt:

[link]

2018. nov. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!