Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A való életben hogyan töltik...

A való életben hogyan töltik fel az adatbázisokat adatokkal?

Figyelt kérdés

Úgyértem, hogy közvetlenül az adatbáziskezelő programban, vagy írnak egy egyszerű programot, amivel feltöltik az adatokat?


Pl. Ha egy áruházról beszélünk, ahol vannak termékek, és a termékeknek képeik is vannak, akkor a képet az adott termékhez nem egyszerűbb beimportálni egy külön programmal az adatbázisba, mint az adatbázis kezelő programon belül?


Vagy amúgy ez mindegy nagyjából?



2018. nov. 6. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, és nem. Az általános metodika az, hogy az oldal mögött (pl webshop) van egy CMS felület is, amit a mezei halandó usereket nem látnak, és azon keresztül kezelik a tartalmi elemeit az oldalnak. Ez se nem adatbáziskezelő, se nem egyszerű kis programocska (sőt, esetenként komplexebb lehet mint maga a szolgáltatás amihez hasnálják).
2018. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És az én esetemben mi lenne a jó? Szóval gyakorlásképp c#-ban írok egy asztali progit, ami tulajdonképp egy online shop-nak is felfogható, szóval vannak termékek, amiket a felhasználó megrendelni stb.. nem is ez a lényeg, hanem az hogy akarok írni egy teljesen különálló programot, amiben a futárok, a boltnáldolgozók látják a bejövő megrendeléseket, stb.. és hogy lenne-e értelme mondjuk ebbe a különálló programba bele írni azt hogy feltudja a termék adatbázisomat tölteni, és ne kelljen SQL server-ben feltöltögetni cuccokkal. Illetve akkor már értelemszerűen modosítani és törölni is lehetne őket.
2018. nov. 6. 20:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Mármint, a feltöltés alatt azt értem hogy hozzáadni egy új elemet az adatbázishoz....
2018. nov. 6. 20:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Adatbázisa válogatja. Nagyon ritka, hogy magát az adatbázist modosítják. Van egy ún. front-end rendszer amely biztosítja, hogy felhasználóbarát módon férj hozzá az adatbázishoz. Nem fogja a titkárnő megtanulni azt a szintaktikát, hogy select szam.telefon from nevsor left join telefon on nevesor.id=telefon.id wehere nevsor.pozicio='fonok'; (jo tudom ilyen nem lesz de hasonlo igen...). Ezeket ugyanúgy a front-end rendszerek (Vagy UI, GUI ki hogy hívja) végzik.

Vannak nagyon speciális esetek amikor az adat "gyakorlatilag" közvetlenül bekerül az adatbázisba pl. egy iroda épület esetén az egyes bérlők távleolvasott villanyórái. De ez igen ritka és gondolom nem erre az esetre kérdeztél.

2018. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!