Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítségre lenne szükségem C#...

Anonymus1998 kérdése:

Segítségre lenne szükségem C# programozás. Olyan problémám van, hogy a comboboxba nem tudom betölteni a neveket amiket már a user egyszer elmentett egy fájlba. Hogyan tudom ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

A program lényege az az, hogy a user be visz a programba egy új személyt(név,szülidő,testmagassag...) és ezt elmenti a program saját formátumába. Na ezeket az elmentett neveket kellene minden alkalommal a comboboxba tenni mert a következő lépés az az lenne, hogy az elmentett emberekből kiválaszthatna egy személyt és ahhoz további infokat adhatna meg és a név alapján tudna a rendszer, hogy kihez kell lementeni az infókat.

Kérlek normális érthető választ adjatok!

Köszönöm a segítséget!



2018. nov. 8. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdést tegyél fel.
2018. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

WinForms, WPF esetleg ASP.NET?

Hol akadtál el?

Hogyan próbáltad megoldani?

2018. nov. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így lehet listába bele rakni dolgokat pl.

option>\1</option> és akkor 1 meg jelenik a listába.

2018. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Van nehezebb megoldás, de kezdésnek én úgy csinálnám meg, hogy először is készítenék egy class/osztály-t (pl. Szemely) adattagokkal (név, szülidő, magasság), hozzá tartozó tulajdonság függvényt és a hozzá tartozó konstrukor(ok)t. Készítenék egy List<Szemely> listát, amibe beolvasnám a fájlban levő adatokat. Majd a combobox-ot úgy tölteném fel ebből a listából, hogy a listád.NévAdattag-okat adom hozzá.


Az viszont nem világos, hogy a rendszer hogyan ellenőrzi le, hogy mi a neve a felhasználónak. Pl. textboxban bekéred, aztán linQ-val (pl. any, exist) megnézed szerepel e benne.

Ha feltételezed, hogy mindenképpen szerepel a txt fájlban, akkor erre nincs is szükség.


Remélem tudtam segíteni, ha valami nem érthető, akkor írj!

2018. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!