Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan csatlakozzak sql...

Hogyan csatlakozzak sql serverhez?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám, hogy ha nem rendszergazdaként futtatom az Sql server managment studio-t, akkor nem működik, hiba üzenetet kapok mindig. De ha ha admin-ként futtatom, akkor jó minden. Szóval így tulajdonképpen a szerver neve a gépem neve lesz, a felhasználó név pedig a gépemneve\Admin autentikációra meg a windows autenthication használom. Na és az a baj, hogy c#-ban írt programban szeretnék csatlakozni az sql serveremhez. Ha adminként vagyok bejelentkezve, tudom használni a trusted connection stringet. Server=myServerAddress;Database=myDataBase;Trusted_Connection=True; Ilyenkor a myserveraddress helyésre egy pontot írok és akkor működik. De értelemszerüen normál userként bejelentkezve ez nem működik. Ezért kéne használnom a standard connection stringet.

Server=myServerAddress;Database=myDataBase;User Id=myUsername;

Password=myPassword;

Oké itt megadom a server nevét, a database-t, user name-t, és mivel windows autenthicationt használok gondolom itt akkor az admin fióknak a jelszavát kéne megadnom. De úgy nem működik. Szóval hogyan tudnék egy sima user fiókból csatlakozni a programommal az sql serverhez? Miket kéne beleírnom a connection stringbe? Mert ahogy írtam előbb, azt az error-t kapom, hogy "failed login for user gépneve\Admin"



2018. nov. 8. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezek ilyen totál kezdő kérdések.
2018. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És kimondta hogy nem vagyok kezdő? Amúgy nem is értem miért irok ide kérdést, szint bármelyik kérdés alá jön egy ember leszolni a másikat hogy "Jajj de kezdő vagy" "inkább ne csinálj semmit" stb stb.. de az a gyanúm hogy ők se tudják a dolgot. De ha mégis akkor miért vesztegeted az idődet ilyen semmit mondó értelmetlen válaszokra?
2018. nov. 9. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Jóvan, nem kell a hiszti, nézd meg inkább az sql szerver doksiját.

A win auth lényege, hogy nem adsz meg jelszót, a bejelentkezett user nevében lép be a kliens.

2018. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2018. nov. 9. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!