Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Shell script, hogyan?

Shell script, hogyan?

Figyelt kérdés

Készíts shell szkriptet, amellyel HTML állományok bizonyos módosításait végezhetjük el.

-st (showtitle) kapcsolóval megmutatja a Title címke tartalmát!

-pc (picture count) kapcsolóval meg tudjuk mondani, hogy hány képet használunk és mennyi azok mérete!

-pr (picture replace) egy adott képet kicserél egy másikra, html.sh -pr alma.jpg barack.png

-pd (picture delete) egy adott képet kitöröl az állományból.


Valaki segítene ebben? Szeptember vége óta hiányoztam az órákról, mert kórházban voltam és nagyon lemaradtam mindenről.



2018. nov. 13. 09:52
1 2
 11/11 2*Sü ***** válasza:

> Az milyen elb.szott egy kurzus, ahol html fileokat kell shell scripttel módosítani?


Nota bene én is csináltam ilyesmit. Egy munka során intézmények adataira lett volna szükség. (Kb. 800-900 intézményről volt szó.) A megbízó képtelen volt adni egy normális listát ezekről, de volt egy publikus honlap, ahol ott voltak az intézmények. Ja, csakhogy a szükséges adatok az intézmények külön-külön oldalain voltak, és jóval több adat, mint amire szükségünk lett volna.


Mit csinál az ember ilyenkor? Wget-tel végigszántottam a honlapot, leszedtem az egyes intézmények oldalait, majd szépen kikeresgéltem a számunkra szükséges adatokat. Mivel az intézmények oldalainak struktúrája azonos volt – bár voltak hiányzó részek – Bash scriptben ezt kb. 2 nettó két perc alatt meg lehetett írni. Nem kellett hozzá parse-olni az oldalt, elég volt némi grep-pel kikeresni a megfelelő adatokat, kb. egy adat egy scriptsor. A script lefutott, és szépen csinált egy csv fájt, benne az intézményeknek a számunkra szükséges adataival.


Működött? Igen. Gyorsabban lefutott, mint más módszerrel? Fene tudja, de nem is lényeges, volt ideje futni. Meg lehetett volna írni ezt valamilyen más nyelven, mondjuk C-ben, PHP-ban, Pythonban, vagy bármiben? Nyilván. De minek? Valószínű csak egy hosszabb kód lett volna, a végeredmény meg semmiben nem különbözött volna. Lehet, hogy általánosságban bolondbiztosabb lett volna, de így egy jól meghatározott struktúrára elég volt a regexp is.


Nota bene még ha a gyakorlatban nem is lenne szükség ilyen feladat megoldására, az iskolai oktatás más tészta. Pl. az, hogy html fájlokkal kell dolgozni, az részben alkalmas arra, hogy a html-ről tanultakat is ellenőrizze, illetve akinek már nem rémlik a dolog, annak muszáj lesz felelevenítenie a html-ről tanultakat.

2018. nov. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!