Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kötelező beadandó házimban...

Kötelező beadandó házimban hogyan tudom azt csinálni, hogy beolvasok egy fájlból stringeket (C-ben kell programozni) és azokat láncolt listában elhelyezze a gép?

Figyelt kérdés

A házim egy TXT fájlal dolgozna, amiben így vannak megadva az adatok:

Cristiano Ronaldo:1,2,3,4

Ahol a név után az első szám a lőtt gólok, a második a passzok száma, harmadik a sikeres passzok száma, negyedik pedig a futott km-ek nagysága. Azzal van problémám hogy hogyan olvassam be ezeket a TXTből és hogyan csináljak belőlük láncolt listát? A struct játékos már megvan csak létrekellene hozni a listát, amin majd bizonyos függvények szaladnak végig. Ha kell tudok még konkrétumokat írni.



2018. nov. 13. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Eltévedtél.


NEM OLDUNK MEG HÁZI FELADATOT!

2018. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szintén BME? :)


Én is láncolt listás házit csinálok. A beolvasásról rengeten online kód példát lehet találni a láncolt listánál meg a Nodeokat dinamikus memória foglalással könnyen létre tudod hozni és hozzá fűzni a listához.

2018. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen BME :D Esetleg tudnál adni 1-2 oldalt, vagy tutorialt, ami elmondja hogyan kellene ezt megcsinálni.


1. Kár volt kommentelned, nem azt kértem te IQ betyár, hogy oldjátok meg, hanem hogy hogyan csináljam meg.

2018. nov. 13. 23:03
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

"1. Kár volt kommentelned, nem azt kértem te IQ betyár, hogy oldjátok meg, hanem hogy hogyan csináljam meg."


Pedig teljesen igaza van. A feladatoddal semmire nem jutottál. Kb a 0. lépés után akadtál el és arra nem vetted a fáradságot, hogy utána olvass. Mind a fájl feldolgozásról, mind a láncolt listákról egy millió példát találsz neten. Nem beszélve arról, hogy a feladatot nem úgy adták ki, hogy nem érintettek volna ezeket a témákat órán. Úgyhogy szerintem húzzál vissza és szenvedd ki önállóan ezt a primitív egyszerű feladatot, vagy hagyd a fenébe a szakot, mert ehhez a szakmához életképtelen vagy.

2018. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4.

A programozás valóban nem az erősségem és sokat kell belőle fejlődnöm. Viszont az, hogy itt leéletképtelenezel azért az elég szemét dolog. Kérdeztem egy egyszerű dolgot, hogy hogyan tudok valamit megcsinálni, mert habár jól tudok angolul, nem nagyon értem pl a stackoverflow leírásait, erre te itt teljesen nem arra használod az oldalt amire lenne. Ha tényleg millió és millió példa van az én problémámra akkor légyszíves linkelj már egy videót amiben ezt a problémát vagy hasonlót oldanak meg, ahelyett hogy itt ilyen kijelentéseket teszel.

2018. nov. 14. 00:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt van, magyarul, világosan, érthetően. Neked ezt nyilván nem adta ki a google, ami nem csoda, hiszen az egyetemen sem tanultatok láncolt listáról, adatszerkezetekről, file I/O/ról, mert ezek TOP SECRET dolgok, ezért én most megosztom veled a szupertitkos linket:


[link]


Vállalva a kockázatot, hátha nem kap el a kémelhárítás és nem vonnak felelősségre érte.

2018. nov. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom minek a cinikus hangnem, mert szerintem semmi okod sincsen rá.


Köszi a linket.

2018. nov. 14. 00:51
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Annyira unalmas már újra és újra ugyanazokat a köröket futni a lusta programozó jelöltekkel...
2018. nov. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Azzal van problémám hogy hogyan olvassam be ezeket a TXTből és hogyan csináljak belőlük láncolt listát?"

Akkor a többi megy? :))

2018. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem gond, mekibe mindig van felvétel.
2018. nov. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!