Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek bele ebbe a...

Hogyan kezdjek bele ebbe a programozási feladatba?

Figyelt kérdés

Szóval van egy elég fontos feladat (egyetemhez kell), de sajna nem tudok mit kezdeni vele. Nem vagyok béna programozó, egyáltalán nem. De valahogy mégis ehhez a feladathoz nem tudok hozzákezdeni. Esetleg valaki tud tanácsot adni, vagy hogy, hogy kezdjek bele? A programot C# nyelven kell Objektum Orientáltba (OOP-ben) kell megírni.

A feladat: [link]



2018. nov. 25. 23:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Tényleg nem bántásból írom,én is az ÓE-n tanulok, gondolom ez a prog1-s beadandód. Ha fél évnyi tanulás után nem tudsz megcsinálni egy ilyen szintű feladatot, akkor elgondolkodnék a helyedben, hogy tényleg képes leszel-e elvégezni az egyetemet. Ez még nagyon az alapja mindennek. Sok embert ismertem akik hozzád hasonlóan szenvedtek a proggal, és szép lassan ott is hagyták az egyetemet. Sok pénz és idő elúszhat azzal ha csak szenvedsz vele, de nem igazán megy. Lehet jobban megérné egy másik szakra menned ami jobban fekszik neked. És tényleg nem bántásból írtam, pusztán jótanács.
2018. nov. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

#1: ez valszeg prg1 beadandó az OE-re


szerintem Qva kemény


megmondom őszintén valszeg én sem tudnám megoldani és kioktatás helyett megvillanthattad volna a nagy programozási tudományod segítség képpen, persze az nem megy csak az arcoskodás...

2018. nov. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el? Feltételezem azt tudod, hogy dolgozd fel ezt a bemeneti fájlt, és hogy írd ki a kimenetet. Meg gondolom arra is van ötleted milyen adatstruktúra legyen a "pálya", és hogyan töltsd fel az input alapján. Mi az amire nincs ötleted?

a, milyen osztályokkal modellezd a feladatot?

b, az útkereső algoritmus?

c, valami más... ?

2018. nov. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egyetemen ilyen van az igen(én csak középiskolás vagyok)

Jó kis fejtörő.

Nekem már az értelmezéssel problémám lenne.

2018. nov. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

én nem jártam egyetemre, de ez egy sima pathfinding

googleből össze lehet legózni


4-5x elolvasva csak világos lesz, hogy a beolvasott adattal mit kezdj és mit vár kimenetnek


kezdésnek értelmezd a feladatot, hogy mit is kell csinálnod

aztán tervezd meg az osztályokat és haladj végig a feladatokon


betöltöd az adatokat, feldolgozod és lemented

a feldolgozás jelent gondot esetleg?

akkor google > pathfindig c#

2018. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát, első félévi beadandónak nem egy kifejezetten light feladat, de az tény, hogy a kérdező erősen felül pozicionálta magát azzal, hogy azt állította magáról, hogy nem béna.

Ez a feladat azért egy jobb képességű emberkének nem akkora gond, ha már az egyetem előtt is írogatott ezt-azt.

2018. nov. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Sztem először írd meg procedurálisan, aztán ha úgy már működik, akkor ráérsz megírni OOP-ben.


A bemeneti file-ból kiparsolod a négyzet paramétereit (első sor)

A továbbiakból a falak pozícióját, hosszát.

Az utolsó háromban meg ott vannak a kiinduló pontok koordinátái.


Trükkös, hogy a számítás a négyzet bal alsó és nem a felső sarkából indul.


A négyzetet leképezed egy 2D tömbben, úgy, hogy mondjuk a szabad cellák '0', a falak '1', a kiinduló pontok meg '2'.


veszed az első kiinduló pontot és körbe járod, van-e körötte '0' azaz szabad cella. Ha nincs, akkor az már 'NEM'-et jelent a kimeneti file-ban, tovább lépsz és ha találsz '0'-s cellát a kiinduló pont szomszédságában, akkor onnantól az lesz a körkbejárandó, ha találsz körötte '0'-t, akkor tovább lépsz, és így tovább, tovább, amíg a falig el nem érsz. Ha igen, akkor a kimeneti file második sora 'IGEN' lesz. Ha az első '0' mellett nem találsz másik szabad (nullás) cellát, akkor folytatod a kiinduló pont körbejárását.


A feladatot lehet szinezni (gyorsítani) azzal, ha a már bejárt cellákat nem vizsgálod újra.

Persze értelemszerűen csak a köv. kiindulópont vizsgálatáig érvényes ez.

2018. nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ es segítséget #7-es nagyon sokat segítettél köszönöm!

#1-es köszi a véleményed, én úgy gondolom h jól arcon csaptak minket a beadandóval. A kar 80%-a szenved vele, alig tanultunk hozzá valamit (beolvasást még nem vettünk, szerencsére azt tudok még középiskolából). De a szavaidnak hála jól felhúztam magam és mostmár csak azért megcsinálom a feladatot.!


Köszi mindenkinek! :)

2018. nov. 26. 10:25
 9/19 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtató feladat, de nem annyira durván nehéz.

MI feladatok ettől sokkal durvábbak tudnak lenni!

Ha ez nem megy, akkor szerintem rossz szakon vagy.

2018. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok. Na, ennek örülök! ;) Ezt így is kell. Hidd el, akik mással csináltatják meg a feladatot, hamar ki is hullanak, mivel erre épül minden amit tanulni fogsz még. Én is végigszenvedtem a beadandót, de megérte. Sok-sok gyakorlással és önálló munkával bármi sikerülhet!

Hajrá!

2018. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!