Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell shell scriptben...

Hogyan kell shell scriptben Menetrendet készíteni? Shell scriptben a következő feladatot kaptam.

Figyelt kérdés
Mondja meg a script, hogy mikor indul a legkozelebbi harom 22-es illetve 31-es busz az egyetemrol. Parameterkent lehessen megadni tetszoleges idopontot, olyankor ahhoz viszonyitson ne az aktualis idohoz. Kezelje le azt az esetet is ha mar csak masnap hajnalban indul busz. Illetve adjon tanacsot, hogy elerjuk-e a buszt, attol fuggoen, hogy hol vagyunk. A tartozkodasi helyunket is parameterkent kapja a szkript, legalabb a kovektezo heylszineket ismerje a program: "infoban", "rockyban", "menzan", "rockybanittasan", "koliban". Ha idopontnak "frissites"-t adunk meg, akkor a menetrend frissuljon webrol (mvkzrt.hu)!

#shell script #shellscript #menetrend készítés #keszetes menetrendet #mvk.zrt #mvk.hu #menetrend készítése #shellben #ssh rendesz
2018. dec. 7. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát úgy kell, hogy fogod a Google-t, elkezdesz tutorialokat meg dokumentációkat keresni hogyan kell shell scriptet írni, aztán megírod. Vagy nem tudom miféle választ vársz, nyilván nem fogja megírni neked senki, márcsak azért sem, mert oltári nagy szívásnak tűnik már most. Ahogy látom pl. az mvk-nak hírből sincs api-ja az adatbázishoz (nem mintha ez meglepne), a get requestek meg tele vannak cseszve finomságokkal, mint az a requestenként változó számsor a query végén ami tudja halál honnan jön vagy mit is akar...
2018. dec. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja ja persze tudom, csak nem tudom,hogy hogyan kezdjek neki.

én for ciklussal probáltam pl.:

______________________________________________________

#!/bin/sh

echo "A 22 busz menetrednje"

echo "Megadot ora $1"


for a in `seq $1 +7 +8`

do

echo ora: $a

done

for b in `seq $1 +8 +9`

do

echo ora: $b

done

for c in `seq $1 +9 +10`

do

echo ora: $c

done

for d in `seq $1 +10 +11`

do

echo ora: $d

done

for e in `seq $1 +11 +12`

do

echo ora:$e

done

for f in `seq $1 +12 +13`

do

echo ora:$f

done

for g in `seq $1 +13 +14`

do

echo ora:$g

done

for h in `seq $1 +14 +15`

do

echo ora:$h

done

for i in `seq $1 +16 +17`

do

echo ora:$i

done

for j in `seq $1 +17 +18`

do

echo ora:$j

done

for k in `seq $2+18 +19`

do

echo ora:$k

done

for l in `seq $3 +19 +20`

do

echo ora:$l

done

__________________________________________________________

Valahogy így, de szerintem ez túl egyszerű és nem meg oldható.


Más forumokon tömbös szerkezetet ajánlottak de nem tudom, hogy azzal hogyan kéne.

2018. dec. 8. 10:01
 3/3 anonim ***** válasza:

"Más forumokon tömbös szerkezetet ajánlottak de nem tudom, hogy azzal hogyan kéne."


És mit nem tudsz rajta? A 'bash' és 'array' szavak egymás után helyezésével van problémád a google keresés mezőjében?


"Valahogy így, de szerintem ez túl egyszerű és nem meg oldható."


Túl egyszerű, mert a felét sem csináltad meg, sőt a megoldás közelében sem vagy:


Hol van a frissítés paraméter kezelve, hol tölti le és dolgozza fel a menetrendet?

Hol hasonlítod össze a megadott időpontot a letöltött menetrenddel?

Honnan tudja a script, hogy az adott helyzínről eléred-e a buszt?

2018. dec. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!