Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha -2000 és 2000 szám között...

Ha -2000 és 2000 szám között szeretnénk véletlenszerű számokat generálni akkor abban a -2000 és a 2000 benne lehet?

Figyelt kérdés

én úgy értelmezném, hogy nem mert a között az

például: 1 és 3 között a 2 van csak, nem pedig 1,2,3 , de mások lehet nem így gondolják.

Szerintetek, hogy van?


2018. dec. 11. 17:23
 1/9 A kérdező kommentje:

Ezt most kicsit értelmetlenül írtam, de a lényeg az lenne, hogy van 5 egymás mellett álló ember:

Zoltán Béla Dániel Klára Edina, akkor ha azt kérdezzük ki van Zoltán és Edina között, akkor azt mondanánk, hogy Béla Dániel Klára, nem pedig, hogy Zoltán Béla Dániel Klára Edina.

Viszont amikor én a dolgozatomban úgy csináltam, hogy a -2000 és 2000 közötti számokba nem vettem bele a -2000-et és a 2000-et azt hibásnak jelezte a tanár.

2018. dec. 11. 17:31
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, ahogy gondolod.
2018. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű, a tanárt kellene megkérdezni, ha suli feladat. Ha biztosra akarsz menni, függvényként csinálod meg, aminek paraméterként megadható, hogy hogyan értelmezze a határokat. Én default-nak azt venném, hogy az alsó határ benne van a tartományban, a felső nem, és így egymással "érintkező" tartományokra többször futtatva nem lesz átfedés vagy hézag.
2018. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nemaRendőrség ***** válasza:
Kérdezz rá, higyt zárt vagy nyílt intervallum
2018. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pontatlan feladat specifikáció. Ez e két megfogalmazás közül valamelyik jobb lett volna:

-2000-nél nagyobb és 2000-nél kisebb számok, vagy

-2000-től 2000-ig terjedő tartományban lévő számok.

2018. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem egyertelmu ezt specifikalni kell, de alap iskolai ertelmezes szerint beleesik
2018. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

A nyelvtől is függ, illetve attól, hogy hogyan adod meg. Javában pl. a random(5) eredménye lehet 0, 1, 2, 3 vagy 4.

Ha -2000 és 2000 között akarsz véletlen számot generálni, amiben a -2000 és a 2000 is benne lehet, azt így kell: random(4001) - 2000

2018. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:
Az okoskodásod ellen annyit lehetne felhozni, hogy a „között” elég pongyola kifejezés ahhoz, hogy a határértékek is benne legyenek, és a hétköznapokban általában úgy is használatos. De ha tényleg csak ennyi volt a leírásban, ez szerintem nem alap arra, hogy a tanárod ne fogadja el a pontosságra törekvő betű szerinti értelmezésedet. Mint azt már többen leírták, nem határozta meg egyértelműen a feladatot. Ha neadj'isten, én volnék a helyében, nemcsak, hogy elfogadnám a megoldásodat, de jó apropót találnék benne a bizonytalan célkitűzésből eredő hibalehetőségek bemutatására. Meg aztán az is megfordulna a fejemben: Hátha csak megpróbáltál résen lenni, ha valami rejtett csalafintaságot tartalmaz a látszólag egyszerű feladat -- ez éppenséggel nem hiba, hanem méltánylandó igyekezet. A tiéd is létező olvasat, és ha aszerint, de működő programot írtál, nem akadnék fenn azon, hogy nem pont azt kaptam, mint amit vártam. Más lapra tartozik, hogy én nem vagyok infótanár, meg egyébként is vajszívem van...
2018. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt az oktatóktól/felhasználótól kell kérdezned. Ha otthon gyakorolsz, akkor értheted úgy, ahogy akarod.
2018. dec. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!