Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy gépészmérnöknek milyen...

Vdjshsj kérdése:

Egy gépészmérnöknek milyen programozási nyelv (ek) et célszerű elsajátítania? Egyáltalán muszáj ismernie egyet is?

Figyelt kérdés

2018. dec. 24. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj, persze munkahelye válogatja. Bár gépészmérnököket nem nagyon láttam még programozós feladatot elvégezni. Esetleg nagyon hardver közeli környezetben.


Esetleg talán a CNC-t is programozásnak nevezhetjük, bár az közel nem olyan programozás, amit az informatikusok tanulnak.

2018. dec. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Semmilyet. Neked cnc programozást kell tudni.
2018. dec. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Tekintve, hogy a gépészek a mérnöki tudományok bölcsészei, nem kéne nagyon számítógép közelébe engedni őket :P
2018. dec. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A BME-n tanítják kötelező tárgyként:

* [link]

* [link]

ha jól látom C#-ot tanítanak, de nem is feltétlen a nyelv a lényeg, hanem a nyelv alapelemei, a legalapabb algoritmusok elsajátítása - tehát ha neadjisten programozni kellene, akkor ne bámulj úgy mint borjú az új kapura.

2018. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

BME-n 2. félévben van "gépészeti informatika" 6 kredites tárgy a gépészeknek, ennek teljesítésén túl nem hiszem hogy többet kéne foglalkozni programozással.


#3 gépészek a műszaki tudományok bölcsészei :D :D

ez új, elteszem egy humorosba :'D bújj el

2018. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

C/C++. Szerintem ezt célszerű, utána bármilyen irányba lehet mozdulni.

Teszem azt, ha esetleg multinál dolgozol, akkor a Visual Basic sem haszontalan, ha gyorsan kell írnod egy makrót (előrelátóan automatizálnál valamilyen számítást például) Excel-ben.

"Klasszikus" gépészmérnökként utóbbinak lehet, hogy többször veszed hasznát, viszont kezdésnek a C++ jobb szerintem az elérhető tutorialok miatt.

2018. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Visual Basicet azzal is megerositenem, hogy az elterjedt CAD programoknak altalaban van valamilyen belso "fejlesztoi kornyezete" (azert idezojel, mert altalaban eleg buta, de egyszerubb makrok irasara alkalmas), amihez jo ha konyit az ember, ha bizonyos dolgokat automatizalni akar. Ez pl Inventornal VB alapu, de ha jol tudom, Solidworksnel is. Ha kesobb komolyabban belefolyik az ember, akkor persze mar szuksege van valamilyen komolyabb fejlesztoi platformra, viszont ekkor mar barmilyen objektumorientalt nyelv jo lehet. En pl Inventorhoz fejlesztek addineket (amugy geptervezo vagyok), es tovabbra is maradtam a VB-nel.


Ezen kivul pedig ha mondjuk gyartasban, CNC gepek kozeleben dolgozol, termeszetesen mindenkepp erdemes ismerni a G-kodot, meg a konkret vezerlest, amit az adott ceg gepei hasznalnak.

2018. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsó előtti vagyok.

Utolsó Kolléga jól mondja, a CAD programokról meg is feledkeztem.

Kiegészíteném még azzal, hogy pl a Phyton sem hülyeség, elég elterjedt manapság.

2018. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xpeterx1995x válasza:

Nálunk sima C-t tanítanak...vagyis próbálják régebben C++ is tanítottak, de rájöttek teljesen felesleges, aki megszeretné tanulni az vagy tudja már vagy megtanulja magától a nagy többség meg magasról szarik rá, és ha kelleni fog neki majd akkor leül és megtanulja...

Amúgy CNC-t is csak különböző szakirányok tanítják csak. (géptervezői-gyártós stb)...

2019. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!