Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üzemanyag fogyasztás?

Üzemanyag fogyasztás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy üzemanyag fogyasztásmérőt szeretnék készíteni anroidra vagy win-ra lényegtelen, a lényeg az lenne, h beütném hány litert fogyaszt 100km-re, mennyi az 1 liter üzemanyag ára és a harmadik mezőben, hogy hány km-ert mentem le? Valami ötletetek lenne?

2018. dec. 25. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Van.
2018. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tabaki ***** válasza:
Mi a tulajdonképpeni problémád? Eddig mi van meg a programból?
2018. dec. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs ötletem hogy mit szeretnel készíteni
2018. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ez eddig egy sima táblázat. Mi a gond?
2018. dec. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok, nagyon kezdő, de iszont érdekelne, hogy miből is áll egy ilyen app.
2018. dec. 25. 22:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt egy nagyon egyszerű excel táblával is meg lehet oldani. Ha figyeltél matekon, ezt simán ki tudod számolni papíron, ezt add be az excelbe is csak számok helyett cellaazonosítóval pl.
2018. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

elméletben erről lenne szó, ,nemtudom a kifejezéseket /euróban az árak/


box1 fogyasztás x Liter/ 100km 5liter

box2 üz. ára: x / L 1,2 e

box3 megtett km x 50 km



______________________

box1 textbox value 5/100 (0,05)

box1 0,05 * box2 value 1,2 * box3 value 50

to textbox 4 -- 3 eur

2018. dec. 26. 00:40
 8/10 tabaki ***** válasza:

Gyakorlatilag három adat beviteléből és egy hétköznapi számolás eredményének a kiírásából áll. Egyszerű konzolos FreeBASIC programban ez így néz ki:


dim szazon as single, ar as single, ut as single

input "A kocsi fogyasztása 100 kilométeren (liter): ", szazon

input "Az üzemanyag ára literenként (euró): ", ar

input "A megtett út (kilométer): ", ut

print "Az üzemanyagköltség"; szazon * ar * ut * 0.01; " euró."


Visual Basicben annyi a különbség, hogy szerkesztened kell hozzá egy felületet. Nekem VB-m nincs, a hasonló linuxos Gambas programban csináltam három, számérték bevitelére alkalmas ablakocskát (ValueBox, név szerint: szazon, ar, ut), egy kiírásra szolgáló címkét (Label: koltseg), meg egy gombot (Button: szamologomb). Ez olyasmi, mint amit te leírtál a hozzászólásodban, úgyhogy továbbra sem egészen világos előttem a probléma mibenléte. A gomb megnyomásakor bekövetkező Click esemény Str() függvénnyel szöveggé alakítja a kiszámolt értéket, hozzátold egy eurójelet, és írja be a címke Caption tulajdonságába:


Public Sub szamologomb_Click()

koltseg.Caption = Str(szazon.Value * ar.Value * ut.Value * 0.01) & "€"

End


Futás közben így néz ki: [link]

2018. dec. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm Tabaki :) Sokat segítettél és így kezdem átlátni :)
2018. dec. 27. 12:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű nagyon. WinForms-ról fogok beszélni.


Húzol 3 textboxot a Form-odra (ez autómatikusan megcsinálja az eseménykezeléseket, konkrét helyét a control-nak, stb) és egy Buttont.


1. Textbtox: Fogyasztás (l/100km)

2. --.-- : Üzemanyag ár

3. --.-- : Futott kilóméter


Majd ha a user gombra kattint (kattints kétszer a Form-on a button-ra és legenerál neked mindent), akkor hozzáférhetsz könnyedén a textbox szövegéhez C# kódon belül.

Ezekkel elvégzed a megfelelő matematikai számításokat és kiiratod egy Messagebox-ba akár.


Ilyen easy.


Ha részletesebben belemenjek, dobj egy DM-et.

2018. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!