Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha most kezdenétek milyen...

Ha most kezdenétek milyen irányban mennétek el ha csak a kereset számítana nektek?

Figyelt kérdés

Még egyetemista vagyok és nem nagyon tudom merre induljak el. Már bele kolstoltam a webfejlesztésbe Php, HTML, CSSsel, az android fejlesztésbe Javával. Egyetemen C, C++, Java.


Most meg Pythonnal PyTorch könyvtárral próbálkozok a machine learninges dolgokkal.


Igazán nem tudom mi érdekel. Talán ha tudnám melyik a legjobban hozamozó része a programozásnak megkönyítené a döntésemet, hogy mibe ássam bele igazán magamat.



2018. dec. 31. 03:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legjobban hozamozó része az, ha jól csinálod. Gyakorlatilag teljesen mindegy milyen irányba mész el, ha jó vagy, jól fogsz keresni.


Egy machine learning-es developer sem keres igazán többet egy jó akármi másnál, az egyetlen különbség talán az, hogy a ML területén nagyobb a beugró szint, így kevésbé vannak alacosnyabb fizetésű pozíciók. A kérdés igazából az, hogy mi az a nyelv/technológia ami neked bejön, amivel jobban szimpatizálsz, és amiben hosszabb távon is szívesen fejlesztenél. Arra indulj el, és az évekkel úgyis jön a tapasztalat, és a fizetés.

2018. dec. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi pár hónpaban kerestem éppen állás. Azt tapasztalom, hogy idén eléggé nagy volt a kereslet C#, php valamint frontend fejlesztőre. Az átlag junior fizetés most olyan nettó 300 körül van Pesten, ezt nem igazán befolyásolja a nyelv.

De persze senki nem fogja neked garantálni, hogy jövőre is ezek lesznek a menők. Az viszont általánosságban elmondható, hogy a webfejelsztés területén van a legnagyobb hiány.

2018. dec. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Legjobban MINDIG azzal lehet keresni, amit még nem ismer/használ az emberek 99%-a, vagy esetleg még nem is létezik.


HTML, PPH, C és társai... ezek már ismertek. A programozás manapság népszerű terület, a csapból is programozók folynak és bár mindig lehet munkát találni, soha nem fognak túlságosan megbecsülni, mert mindig lesz más, akit fel tudnak venni a helyedre. Ezalól kivétel, ha kiemelkedően jobb vagy másoknál.


Ha IGAZÁN nagyot akarsz szakítani (és ez amúgy nagyon nagyon sok más területen is érvényes), akkor most választasz egy bármit, ami szimpatikus és vársz, nézelődsz, olvasol, kutatsz. Megvárod, amíg lesz egy új, ígéretes nyelv a piacon és a lehető leghamarabb kitanulod. Azon kevés emberek egyike leszel, akik ismerik a nyelvet és így igen könnyű jól kereső munkát találni. Persze ez kissé kockázatos, mert ha elkezdesz tanulni egy nyelvet, aztán lehet nem is fogja használni senki, akkor zsákutcába futottál, de ezt hívják "tanulópénznek".

2018. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Politikusnak. :-D
2018. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

"Megvárod, amíg lesz egy új, ígéretes nyelv a piacon és a lehető leghamarabb kitanulod. Azon kevés emberek egyike leszel, akik ismerik a nyelvet és így igen könnyű jól kereső munkát találni."


LoL x 1000.

2018. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugat felé.
2018. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 moozygoo ***** válasza:
6-os ellőtte. Bezony politikusnak mennék én is ha csak a pénz számítana, nem véletlenül lett mészáros idén a leggazdagabb magyar
2018. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amihez lövésem nincs, ahhoz kell a legtöbbet keresni, amikor prezentálni is kell valamit.
2019. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!