Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit jelentenek ezek a fogalmak...

Mit jelentenek ezek a fogalmak egyszerűbben megfogalmazva?

Figyelt kérdés

Szekvencia: olyan utasítássorozat, amelynek utasításait egymás után, a leírás sorrendjében kell végrehajtani.


Elágazás: olyan programrészlet, amelynek részeit (ágait) különböző feltételek teljesülése, esetleg nem teljesülése esetén kell végrehajtani.


Ciklus: olyan programrészlet, amely egy utasítást vagy utasítássorozatot ismétel.


Függvények, eljárások

Az eljárás (más néven alprogram, rutin, szubrutin) olyan önálló programegység, amely saját azonosítóval (névvel) rendelkezik, és egy meghatározott tevékenységet végez el.

Az olyan speciális eljárásokat, amelyek kiszámítanak, majd a hívó program számára visszaadnak egy meghatározott típusú értéket, függvényeknek nevezzük.



2019. jan. 8. 17:20
 1/4 anonim válasza:
Ezek az informatikai fogalmak szépen, egyszerűen, magyarul van megfogalmazva. Ennél egyszerűbben nem érdemes megfogalmazni.
2019. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennél egyszerűbben?
2019. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen jó így, ahogy van. Ennél egyszerűbben már pontatlan vagy félreérthető. pl:

Szekvencia - utasítások sorozata, előre meghatározott sorrendben.

Elágazás, vagy inkább feltételes végrehajtás - utasítást (blokkot) egy feltétel aktuális értékétől függően hajt végre. (Tehát nem előre meghatározott módon, hanem futáskor dől el.)

Ciklus - utasítást (blokkot) ismételten többször végrehajt, általában ugyancsak egy feltételtől függően.

Függvények, eljárások - ezt nem lehet egyszerűbben.

Ha nem világos, kérdezz konkrétabban, és akkor konkrétabb lesz a válasz is.

2019. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbben? Ne haragudj kérdező, de én is csak néztem egyet. :D Szerintem ha nem teljesen érted állj meg picit ezeknél és mindet egyesével alaposan olvasd át, gondold át külön-külön amíg nem sikerül értelmezni. ;)
2019. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!