Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan szoktátok megoldani a...

Hogyan szoktátok megoldani a pretty url-eket paraméter szerint htaccess-ben?

Figyelt kérdés

Tehát rengeteg kezelési módszert lehet olvasni. Van egy olyan lehetőség, hogy megadjuk, milyen url jön be és ebben az esetben melyik oldalt töltse be.

Viszont hogyan érdemes kezelni azokat az oldalakat, ahol a paraméter szerint szeretném módosítani az url-t? Például, ha profil.php?id=1, akkor domainnev.hu/geza. Másik ilyen példa, hogy ahol a page?id=2, ott domainnev.hu/rolunk.

Utána olvastam, de nem igazán találtam ehhez példát. Ti hogyan oldanátok meg?


2019. jan. 25. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi értelme ennek?
2019. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az egész alapja az, hogy normálisan kinéző url legyen az oldalon. Az első példát megnézheted, amikor használod a facebookot. A második példa pedig a sitemap miatt kell. Hiszen, hogyha nem használok semmilyen keretrendszert, cms-t, de mégis dinamikus weboldalt szeretnék létrehozni, akkor a tartalom adatbázisból tölt be.
2019. jan. 25. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért kell ahhoz cms, hogy kihámozd az url-ből, hogy milyen entitást kell betölteni?

Attól hogy nincs keretrendszer, még lehet front controller meg routing.

2019. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, lehet, hogy kissé félreérthetően tettem fel a kérdést. Mivel az oldal dinamikusan működik, ezért 1db fájlba töltöm be ajax-al a tartalmat. Ettől függetlenül lehet az oldalra hivatkozni, pl. oldal.php?page_azonosito=1 (azaz főoldal) és így tovább.

Azért kérdeztem a htaccess-t, mert azt olvastam, sokkal inkább támogatják a keresőmotorok a beszédes url-eket (ebben az esetben domain.hu/fooldal), mint a paraméterekkel megadottakat. A másik cél az lenne, hogy készítsek egy sitemapet, ide pedig nem írhatok paraméterekkel megadva oldalakat.

2019. jan. 26. 10:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó, jó, haladás.

Azt (én) nem mondtam, hogy ne használj szöveges url-eket, természetes, hogy felmerül az igény.


[link]

Ha megnézed ezt a kérdést, ott van a válaszban egy példa, hogy hogyan lehet átirányítani az összes kérést egy php fájlba (a maradék szabályok például arra valók, ha egy css-t akarsz elérni, az működjön, és ilyesmi).


Innentől lesz egy front controllered, amiben meg tudod nézni, hogy milyen url-re érkezett a kérés. Ez alapján tudod eldönteni, hogy mit csinálsz (de már csak php kód és nem htaccess).

2019. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a választ, ugyanis ezt a módszert nem ismertem. Az a gond, hogyha nagyon sok oldal van, akkor nagyon sok feltétel vizsgálat lenne. Ezért gondoltam a htaccess-t, mert ha mondjuk az adatbázisban létrehozok egy plusz azonosító mezőt, akkor a paraméter lehetne például oldal.php?mezo=fooldal. És ezt valahogyan lehetne esetleg htaccessben (de, ha lehet PHP-ban, nekem az is tökéletes) átalakítani, hogy az egyenlő a domain.hu/fooldal-al?
2019. jan. 26. 18:38
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát valami ilyesmire gondolok:

RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-l

RewriteRule ^([^/]+)/([^/]+)$ $1.php?id=$2

A kódot StackOverFlow-on találtam ( [link] Bár nem értek belőle sokat és szeretném megérteni. Eddig nagyon alapvető dolgokat tanultam htaccess-ben, ezért tűnik bonyolultnak.

2019. jan. 26. 18:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretném teleszórni a komment szekciót, de hosszadalmas keresgetések után találtam egy (talán még szebb) megoldást, ahol viszonylag több magyarázat is van: [link]
2019. jan. 26. 19:21
 9/10 Jack8 ***** válasza:

.htaccess-hez itt egy jó tutorial oldal:

[link]


Egyszerű átirányítások: [link] /egyszeru-atiranyitasok/

2019. jan. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnéztem és próbálkozom is vele, de nem igazán sikerült: [link]

Kimeneti URL-nek én example.com/home-ot szeretnék.

2019. jan. 27. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!