Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A hazai informatikai szektorba...

A hazai informatikai szektorban mennyire nehéz elérni a nettó 1 millió Ft-os fizetést? És ehhez milyen munkakört kell betölteni, mi szükséges ehhez?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
MSc diploma, vaskos tárgyi tudás, gyakorlatias szemlélet és minimum vezető fejlesztő vagy architekt státusz egy fizetőképes cégnél, ami jobbára bank, vagy multi.
2019. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
+10 ev tapazztalat
2019. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Nagyjából a következő példákat láttam erre.


1. Külföldre dolgozás otthonról. Tehát nem arról van szó, hogy egy multin keresztül dolgozol külföldre, mert az itthoni bért ad. Nem is a freelancer.com meg a többi hasonló oldalra gondolok, ahol indiaiakkal versenyzel bérben. LinkedInen néha-néha megpróbálnak levadászni embereket remote pozikba is és elég jó bérek szoktak repkedni. Magasabb, mint amit egy budapesti multinál valaha is megkapnál, de alacsonyabb, mintha tényleg USA-ban vagy Angliában dolgoznál. Ez nem one man show, ugyanúgy csapatban dolgozol, mintha egy cég irodájába járnál be, csak remote az egész. Kb erre van a legnagyobb esélyed, ha nagy lóvét szeretnél. Általában senior szinttől fölfele keresnek ilyen embereket.


2. Speciális rétegtudás megszerzése. Tipikusan valami SAP tanácsadás vagy bevezetés vagy modul szakértő, esetleg Oracle vagy MS Dynamics vonalon hasonló, de ez utóbbi kettőről egyre ritkábban hallok sztorikat. Itt tényleg pénzeső van, de rengeteg a hátrány is. Sokat kell utazni. Ez a tudás nagyon nehezen átvihető más IT területekre, nagyjából az egész életedet egy cég sikeréhez kötöd. Ha a cégnek vége, akkor neked is. Nehéz megszerezni a szükséges tudást. Ez nem úgy megy, hogy elolvasok két könyvet és akkor SAP expert lettem. Általában a neten elérhető tanulási lehetőségek is sokkal szűkösebbek a mainstream programozási nyelvekkel szemben. Kis szerencse is kell, hogy olyan céghez kerüljön az ember, ahol ilyen jellegű tudásra szükség van, ott kitanulja az adott területet és továbblépjen, akár vállalkozóként.


3. Végigjárod a szamárlétrát valamelyik budapesti multinál. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy 3-4 évente rongyos +100-200k-ért munkahelyet váltanak, de alapvetően ugyanazat csinálják, mint az előző helyen. Lehet viszont azt is csinálni, hogy 10+ évet lehúzol egy helyen és felküzdöd magad valami középvezetői poziba. Itt nem annyira a szakmai részre kíváncsiak. Az elejétől kezdve hangoztatni kell, hogy hosszú távon a management irány érdekel, elvállalni minden szar team lead melót vagy bármit, ami kicsit is emberekkel kapcsolatos. Ha szerencséd van, pont üresedés van és tudják, hogy téged érdekel a dolog, akkor így meg lehet csípni management pozikat. Ez eléggé felső kategória. Kevesen vannak, de mindenki ismer mindenkit. Láttam olyanokat, akiknek sikerült és vannak elég jó juttatások a pénz mellett is. Pl támogatták a srácnak, hogy MA/Msc diplomát szerezzen vagy pl akármennyi fizetésnélküli szabi, nem beszélve arról, hogy a nettó 1M itt nem éppen a felső határ. Ezek közül kerülnek ki azok, akik néha burnout prevention fedőnév alatt lelépnek 1 év fizetés nélkülire szörfözni Ázsiába, aztán visszajönnek és ugyanonnan folytatják, ahol abbahagyják. A hátrány, hogy tényleg kevés ilyen pozi van és láttam olyat is, aki végigjárta az utat, de amikor eljött a váltás ideje, akkor éppen nem volt üresedés, így elment szülni és kiesett az egészből. Kb kihalási alapon megy az egész, esetleg többszáz fős bővűlés esetén +1-2 manager is kell, de ilyen van vagy 5 évente egyszer egy sikeres cég életében.

2019. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak nagyon köszi a részletes kifejtést.

Szóval elég nehéz itthon ennyi fizetést elérni, akkor külföldi munkavállalóként ugyanennyi fizetést kevesebb munkával/alacsonyabb pozícióban könnnyebb elérni sokkal? Mégha a nyelv tanulását is belevesszük és ha igen, akkor hol?

2019. febr. 3. 22:15
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát ahol egy átlagos tudással 8 órában teljesíthető kene ez?
2019. febr. 3. 22:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton ezt az összeget simán megkapod fejelsztőként, pl Zürichben, Münchenben, Londonban vagy valahol USA-ban, ha ki tudsz jutni. A fekete leves akkor jön, amikor az asszony nem tud ugyanott elhelyezkedni vagy van gyerek, mert az ovi/suli horror összegeket tud elvinni. Plusz érdemes úgy számolni, hogy a lakásbérlés alapból kb a fizetésed harmadát/majdnem felét elviszi és máris nem annyira habzsi-dőzsi a nyugat.


Szakmailag vannak jobb projektek külföldön vagy ha bajod van az éghajlattal vagy a helyi politikával, akkor külföld reális alternatíva lehet, de csak a pénz miatt nem éri meg IT-ban. Egy budapesti bruttó 1M-mel, ami még mindig nettó 600k+ és átlagos fejlesztőként simán megkapod, nagyon nehezen tud Svájc is versenybe szállni, ha csak az anayagiakat nézzük és pláne ha van itthon ingatlanod.

2019. febr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez teljesen igaz, de én nézegettem Ausztriát is, Bécsben is azért meg lehet keresni ezt az összeget bár lehet hogy nem olyan könnyen mint máshol, de egyrészt a lakhatóság se olyan drága, másrészt ha közelebb lakik valaki a határhoz, az se megoldhatatlan hogy minden nap feljárjon. Van aki minden nap Pestre utazik ugyanennyit, bár kétségtelen hogy drága a benzin költség. És szerintem Budapesten is simán van egy albérlet annyi,mint ott vagy talán kicsivel olcsóbb itt, de azért 200 ezret itthon is kifizet egy ember, erről a megközelítésről mi a vélemény? Illetve ha rosszul láttam hogy ez Bécsben is elérhető, akkor javítsatok ki.
2019. febr. 4. 10:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nem kezdtél még el programozni, igaz?
2019. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!