Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A line-height property miért...

A line-height property miért nem működik img-vel?

Figyelt kérdés
Készítettem egy szülő divet (ahol a magasság 100px), majd elhelyeztem benne egy img tag-et. Azt olvastam, hogyha a szülőnek adok line-height-et azonos értékkel, mint a magasság, akkor középre kellene igazodnia a képnek. Működik is, de csak szöveggel, képpel nem. Próbáltam vertical-align-el is, de az sem működött.
2019. febr. 4. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha egy kódmegosztó oldalra feltöltenéd, hogy most hol tartasz, mi a kérdéses kódrész és itt elküldenéd a linket. Mert így látatlanban NEM LEHET megmondani, hogy pontosan hol a hiba.
2019. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyanaz szerepel a kódmegosztón, mint a fájljaimban (1db html, 1db css).

A kódmegosztón működik, nálam nem. A böngésző cache-t is kiürítettem.

2019. febr. 4. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Google a fejlesztő legjobb barátja

[link]

[link]

2019. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tisztán, bootstrap használat nélkül, valami ilyesmire gondoltam: [link]

Bootstrap gridekkel fiddle-n működik, anélkül ott sem. Esetleg van valami ötletetek, hogyan lehetne javítani? A cél, hogy a kép is középre kerüljön, mint a szöveg.

2019. febr. 5. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt nem veszed figyelembe, hogy a text align berakja középre HORIZONTÁLISAN.

Ahhoz, hogy vertikálisan is középre kerüljön, a szülő divnek kell adni egy position relative-t és az image-nek egy margin-top-ot, mondjuk 1.5em, úgy kb. középen van.

2019. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Tehát, hogyha jól értem, a line-height: 6em nem vonatkozik a képre? Mert a szöveg vertikálisan középre ment tőle.
2019. febr. 5. 16:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Google google google. Tényleg megválaszolták ezt már stackovwerflown, mindent megtalálsz ott.


Még egyszerűbb, tedd rá ezt a képre és jó lesz


img {

vertical-align: middle;

}


[link]

Igen a line height csak szövegre érvényes.

2019. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm!
2019. febr. 5. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!