Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#: milyen esetekben érdemes...

C#: milyen esetekben érdemes külön osztályban megvalósítani pl tömb típust?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mennyire épkézláb ez a megfogalmazás.


Reiter István könyvében a 162. és a 165. oldalon egy mátrix- illetve egydimenziós tömb típus van megvalósítva.


Én meg ennek mintájára tegnap olyan programot kezdtem el írni, amiben megvalósítottam az Array típust, majd a későbbiekben kényelmes volt használni.

De nem tudom, megéri-e, vagy csak sima egyszerű int[] lenne jó?


Nálam a Class Array-ben nincs külön metódus, ami műveletet hajtana végre rajta vagy delegate listájára iratkozna fel.


A jegyzet:

[link]


2019. febr. 21. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Magát a tömb adatszerkezetet sosem. Maximum a benne tárolt elemet.
2019. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én Reiter 165. oldalán levőhöz hasonlót csináltam, az az, amit nem?


Lehet amúgy, hogy hatalmas badarságot kérdezek, de tanulni akarok, tudom, hogy működő program nem egyenlő jó program.

Gyakorlás közben merülnek fel a kérdések.

2019. febr. 21. 12:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes újraimplementálni egy már meglévő típust, ha több / más viselkedést szeretnél elvárni. Pl. mátrix esetében a 2d tömb azért lehet "rossz" választás, mert nem tudod összeadni őket a matematika szabályai szerint a + operátorral. Ezért erre építve megvalósított egy Mátrix típust, ami hasonlóan működik, de ezek már összeadhatóak.


Tegyük fel, hogy egy olyan tömböt akarsz, amelynél egy adott indexen lévő értéket csak 1x lehet módosítani. Ekkor a sima tömb nem jó megoldás. Kell egy külön osztály, ahol privátként tárolod az adattároló tömböt, megvalósítod az elvárt logikát.

2019. febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hú, ez így elég érthető! Köszönöm szépen! :)



Szerintem sima int[] lesz a megoldás.

Lottószámokat generáló programot akarok amúgy. A lényeg, hogy 5-ösre, 6-osra és Skandinávra is jó legyen. A felhasználó mondja meg, hogy melyiket akarja éppen.


Vagy erre lista kellene? Szerintem most a tömb jobb megoldás.

Nem akarom amúgy változóként tárolni a korábban generált "lottószelvényeket", a txt-be kiíratáson ellenben gondolkozom, mert egyébként is rám fér annak a gyakorlása.

2019. febr. 21. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!