Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonban hogy kell leírni az...

Pythonban hogy kell leírni az alábbi szövegrészt?

Figyelt kérdés

"


Szia, ezt mindenképp írd le a programba: \n”' "'b

Oké, rendben. :))


"


(Az alsó és felső idézőjel csak azért van, hogy megmutassa mit szeretnék gyakorlásképpen beírni a programba. De ugyebár a halmozott aposztrófok miatt a program nem olvassa be.)


2019. márc. 7. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:

\ jellel kivédheted az " jelentését és ténylegesen szövegként kerül be:


print "Szoveg \"idezet\" itt vege"

2019. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Köszi. Egy konkrét példát írnál nekem?


Illetve az létezik, hogy pár napja a program még nem fogadta el az ékezetes betűket, ma meg már igen? Nemrég a "kagyló" szót úgy adta ki, hogy az ó helyére egy kisebb-nagyobb jelet írt.

2019. márc. 7. 12:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Most írt konrét példát.
2019. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ozmium42 ***** válasza:
A stringben az ékezetek megjelenítése attól függ, hogy printet használsz-e, vagy nem, illetve milyen verziójú pythont és milyen karakterkódolás beállításokat, milyen oprendszert használsz.
2019. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3.7.2-es verzió, Win 7 op.
2019. márc. 8. 10:52
 6/9 A kérdező kommentje:

Amit az első írt, az jó megoldás, én is próbálkoztam vele, de úgy sem ment. Ugyanis én nem csak sima idézőjelet írtam. :)

A konkrét nehézség a szövegben, hogy az alábbi karaktereknek is le kell lenniük írva egymás után: \n" ' ' "b

Most szóközzel elválasztottam a halmozott aposztrófokat. A lényeg, hogy a macskaköröm és az aposztróf egymás mellett vannak úgy, hogy előttük ott van egy \ jel. Tehát a lényeg, hogy a

\n" ' ' "b

és a

\n" ' " 'b

karakterek legyenek leírva.

2019. márc. 8. 11:07
 7/9 uno20001 ***** válasza:

használj három dupla idézőjelet, így nem zavar be a több sör, sem a szimpla idézőjelek


s = """igen

ez

így

működik

"még ez" is

'meg persze' ez is

meg ez ``` is"""

2019. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Igen, köszi, így már megy :)
2019. márc. 9. 14:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy utolsó kérdés. Hogy lehet alsó idézőjelet tenni? Mert Pythonban csak felsőt lehet. De magyarban alsót meg felsőt is használnak idézetkor.
2019. márc. 9. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!