Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PianoRoll, hogyan?

PianoRoll, hogyan?

Figyelt kérdés

A következő napokban, hetekben zeneszerkesztésre, komponálásra szeretném fordítani a szabadidőmet.

Ehhez készítek most egy midi alapú programot.

Ez egy meglehetősen szimpla kis program. A tudása kimerül a note ON-OFF-ok küldésében, valamint a ritmusalap megszólaltatásában.

Hangsúlyozom, meglévő programot nem kivánnék elsajátítani ebből a célból, csak a sajátot bővíteni.

A gondom az, hogy a szerkesztő felületet nem tudom, hogyan valósítsam meg.

Jelenleg egy szimpla string listába írom egymás után a NOTE-ot és az időtartamot. Ezt dolgozza fel és szólaltatja meg a program. Ez azonban körülményes. Mást, valami ilyesmit szeretnék:


Az egész úgy nézne ki, hogy a megszólaltatni kivánt hangjegyet és a hang időtartamát kellene ábrázolni egy millisecundumos felbontású idővonalon, de úgy, hogy editálható, utánszerkeszthető legyen.

Ehhez mit ajánlotok? Ti hogy valósítanátok meg?


A normális válaszokat előre is köszönöm, azonban kész zeneszerkesztőkre, ezek ajánlgatására NEM VAGYOK KIVÁNCSI.


A programot egyébként lazarus-fpc fejlesztőeszközzel készítem.



2019. márc. 7. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel az értelmes válaszokat elöre kizártad, ezért nem várhatsz olyat, ami használ is.
2019. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Te valamit nagyon félreérthettél.. Sajnálom.
2019. márc. 7. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Én amondó vagyok, hogy nézz meg pár zeneszerkesztő program felületét, illetve tanulmányozd a MIDI-fájl struktúráját.


"Az egész úgy nézne ki, hogy a megszólaltatni kivánt hangjegyet és a hang időtartamát kellene ábrázolni egy millisecundumos felbontású idővonalon, de úgy, hogy editálható, utánszerkeszthető legyen."

MIDI esetében nem millimásodpercekben mérik az időt, hanem vagy az SMTPE képkockasebességet osztják fel időszeletekre (tick), vagy a negyedütemeket (beat), amiknek az időtartamát a tempó (MIDI-nél ezt mikromásodperc/negyedütemben mérik, ez átváltható BPM-be (percenkénti negyedütemek száma): 60000000 / MIDI tempó).


Így jönnek létre a

hh:mm:ss.frame.tick

vagy a

bar.beat.tick

időskálák.


Illetőleg milyen jellegű szekvenszert akarsz ebből kreálni?


Egyféle dobgépet/beat padet - ahol nem lényegesek a hangmagasságok?

Akkor rakj le egymás mellé gombokat:

[link]


Vagy hangmagasságokat is akarsz rögzíteni? Akkor jó kiindulási alap a tracker-szerű kialakítás, ahol a hangszerek oszlopokba, az egyes hangok meg sorokban vannak szervezve:

[link]

2019. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!