Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan célszerű futtatható...

Hogyan célszerű futtatható állományt létrehozni Javaban?

Figyelt kérdés

Eddig főleg c#-ban (WinForm, WPF) programoztam, ahol megszoktam, hogy a VS létrehozza az exe-t. Láttam külön szoftvereket, amik készítenek exe-t, de maga a logikai felépítés kicsit szokatlan nekem.

Tehát úgy tudom, hogy a Java platformfüggetlen nyelv, hiszen van a JVM. Azt értem, hogy nem futtatható fájl készül, hanem bájtkód, amit a JVM kezel, a forráskódot pedig a fordító ezt egy .class kiterjesztésű fájlba menti. Azt olvastam, hogy van a just-in-time ami bájkódból natív gépi kódot készít.

Viszont az a része ismeretlen számomra, hogy program írása után, hogyan lesz futtatható állomány belőle külön operációs rendszerekre (Windowsra, OSX-re stb.).

Például írok egy programot, az hogyan tud futni egyszerre Windowson és Mac-en?


2019. márc. 10. 12:43
 1/4 anonim válasza:

Neked .jar fájlra van szükséged, ami futtatható.


Netbeansben így tudsz ilyet létrehozni:

[link]

2019. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Létrehozom a jar fájlt, ebben lesznek a .class-ok. Ezt követően csinálok egy commandot, amiben meghívom a fájlt (mintha egy parancsikon/indítója lenne a programnak). Esetleg másik megoldásnak látom, ha készítek egy exe-t, ami elindítja, Windows esetében például C#-ban a ProcessStartInfo/Process osztályokat felhasználva, akár argumentumokat is adhatok át.

Az lenne még a kérdésem, hogy a .jar-ban levő forráskódok "nyílt" kódok? Vagy itt már bájtkód/fordított/gépi kód lesz?

2019. márc. 10. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:

???


A jar fájlt tudod futtatni, miért akarsz belőle még exe-t is csinálni? A java kiterjesztése a jar.

2019. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ohh a JRE-vel tudom futtatni.

Köszönöm szépen a választ!

2019. márc. 10. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!