Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetértetek azzal hogy jól...

Egyetértetek azzal hogy jól kitanult Python-C párosítással kb nyugdíjig el elhet lenni?

Figyelt kérdés

Voltam ma egy interjún egy garázscégnél. Vmilyen elektromos szabályozóegységeket kellene programozni és lehetőleg Python-t és C-t tudni. Az elektronika amit tudni kell nagyon alacsony szint az nem gond.

Egy 3 hónapos gyakorlatról volt szó egyelőre, úgy volt hogy Python is elég lesz prototipusok készítéséhez, de mondta a fejlesztő hogy igencsak jobb lenne hosszabb távra a C is. (C++ pedig még jobb...)

Python-nal el vagyok, de C-ben még soha nem programoztam, nem terveztem beleugrani.

C-t csak akkor használnak amikor végképp muszáj a memoriagazdálkodás miatt, de akkor viszont elkerülhetetlen.

Tehát minimum a C-t meg kellene tanulnom, ha ennél a cégnél komolyabb terveim vannak.

Egy illetővel beszéltem erről a témáról aki jelenleg C#-pal virtual reality-s játéok fejleszt.

A megbeszélés tanulsága gyakorlatilag az volt, hogy gépvezérlés, hardver, controller stb programozásával Python-C kombóval a következő 20-30 évre megoldott lehet a melóhely -de lehet hogy nyugdíjig is - főleg ha követem a Python library-k fejlődését.

A C/C++ ugye jelentősen nem valószínű hogy változni fog.


Mit gondoltok erről a "nyugdíjig tartó munkahelybiztosításról" python-C kombóval?



2019. márc. 27. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj csak vissza, mi volt 20-30 évvel ezelőtt az informatikában, és mi van most.

Egy programozó folyamatosan tanul, néha teljesen új nyelveket is, ha arra lenne szükség. Nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő.

2019. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nyelvek jönnek, nyelvek mennek... de a Python örök!


:D

2019. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 kovpet ***** válasza:
51%
Nem tudom, hány éves vagy, de ha nem vagy középkorú, akkor nem lesz nyugdíjad. Illetve lesz, persze, vehetsz majd rajta 20 tojást meg 20 kiló kenyeret, már ha nem lesz akkor jegyrendszer...
2019. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Dongaben ***** válasza:
Egy ilyen cégnél nem tudsz fejlődni... Kezdetnek jó, de mellette tanulj folyamatosan.
2019. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom. De egy gépvezérlés, controller programozás pythonban nehezen tudok elképzelni, már a C++ is furcsa. Leginkább C és az, hogynem kell hozzá ismerni az elektronikát megint furcsa.
2019. márc. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet.
2019. márc. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5.: Az elektronikát ismerni kell, de nagyon egyszerű. A projekvezetőnek se volt semmilyen villamosipari/elektronikai végzettsége.

Nem azon van a hangsúly, hanem a C/C++ és python ismeretén.

A részeleteket nem tudom, annyit modntak nekem kb, hogy ahol csak leeht a gyors fejlesztés miatt python-t használnak. Ahol nem lehet ott C/C++-t.

2019. márc. 28. 06:48
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt baromság, másrészt elég gyenge programozó az, akinek egy újabb nyelv megtanulása gondot okoz. Én tudok vagy 8-at, kb. csak az elsőt volt nehéz megtanulni, a többi már csak más szintaxis, a logika kb ugyanaz. Nem értem miért kéne csak két nyelvet tudni...
2019. márc. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8.: Szerintem nem baj egyaltalan ha valaki 8 nyelvet tud ennel a cegnel. De hasznal csak kettöt kell a python-t es a C-t (vagy C++ -t). Masik hat ide nem kell.


Ez a baj hoyg en meg csak egy nyelvet tudok es eza Python, es abban is föleg olyan dolgokat irtam amihez OOP nem nagyon kell. OOP python-ban kisse opcionalis.


Emiatt remegtem meg egy kicsit, hogy jo dolog lenne-e egyböl C-re tovabbmenni.

2019. márc. 28. 10:50
 10/15 anonim ***** válasza:

5.: Az elektronikát ismerni kell, de nagyon egyszerű. A projekvezetőnek se volt semmilyen villamosipari/elektronikai végzettsége.


Itt kezdődnek a bajok... Ezek ilyen sufni cégek, és ha valami változás van a megrendelőnél (pl. rájönnek, hogy totál nem értenek hozzá) akkor kb. 2 perc alatt mennek csődbe. Én elektronikákat programozok (beágyazott rendszerek), FPGA, mikorkontroller. És eszembe nem jutna pythonba programozni, a C még elmegy. Egyszerűen nem lesz hatékony. Vagy 3x drágább hardver kell alá. Ezeknél az architektúrát is illik ismerni, különben 3x drágább lesz a hardver. Ideig-óráig eladható a szemét is de ha borul a bili az csúnya lesz.

2019. márc. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!