Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes belevágnom a programoz...

Érdemes belevágnom a programozásba?

Figyelt kérdés
Készüljetek, NAGYON hülye kérdésem van! :D Szabadnapomon neteztem itthon, és kitöltöttem két programozói alkalmassági tesztet is. Egyik sem lett szuper jó, de az elért százalékaim alapján akár még lehetne is keresni valóm a kísérő szövegek szerint. Ahogy a leírásomból is kivehető, már dologozm, 32 éves vagyok. Érdemes lenne ebbe belevágnom?
2019. ápr. 4. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
És miután kitöltötted a tesztet rögtön elkezdtél tutorialokat csinálni és programozást tanulni, mert annyira érdekelt? Felteszem nem. Na ez a válasz a kérdésedre.
2019. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt ugye vágod, hogy Te most az égvilágon semmit sem kérdeztél?
2019. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak teljesen igaza van.

1) Mi nem ismerünk, se a képességeidet

2) Nem derül ki, hogy tényleg érdekel vagy csak első felindulásból vágnál bele -> lásd 1. pont

3) Azok a tesztek nevetségesek, egy általános iskolás is kitölti. Ha pl. a Studicore-os tesztre gondolsz, az már ilyen 50-60%-ra is azt mondja, hogy elég jó. Nem, az egyáltalán nem elég jó.

4) Ha ennyire érdekel, kezdj bele otthon magadtól és rájössz, hogy érdemes-e, mert lásd ismét az 1. pontot.

2019. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:
A becsali teszteken elért tűrhető eredmény valószínűleg se többet, se kevesebbet nem jelent annál, mint hogy nem vagy tökéletesen kretén, nagyjából ennyi kell ahhoz, hogy valamilyen szinten programozásra is alkalmas légy. Ha ennek felnőtt ember létedre jelentőséget tulajdonítasz, az az életkorodnál... ööö... 𝑓𝑖𝑎𝑡𝑎𝑙𝑜𝑠𝑎𝑏𝑏 gondolkodásra utal, aminek 40-45 éves pályakezdőként hasznát veheted majd.
2019. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha érdekelj, akkor fogj bele. Ha nem, akkor válassz magadnak valami mást.
2019. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tulajdonítok, mert nem éreztem soha különösebb késztetést, ráadásul a 3-as gimis matematika-fizika teljesítményemmel alkalmasnak sem nagyon gondolnám magam. Van egy alap office-os tudásom, de ebben ki is fújt a dolog.
2019. ápr. 4. 20:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm azért a válaszaitokat! Konkrétabb tervem már úgyis van, ami ráadásul sokkal közelebb állna hozzám, de elkezdek egy kicsit ebben a té,űban is kutakodni. Szép estét!
2019. ápr. 4. 20:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Kipróbálni kilehet, mit vesztesz vele? Max nem tetszik és otthagyod egy pár hét után, de lehet tetszene és még jó is lennél benne idővel :)
2019. ápr. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos, pár, nagyon alap "tutorial"-videón és wikipédiás szócikken már túl vagyok. Most gyakorlom a bináris számrendszert. Ahogyan az utolsó írta, rászánok 2-3 hetet, hanem is élvezem/érdekel, pláne, ha nem is akar menni, akkor hagyom. Szerencsére alapból más terveim voltak alapvetően.

Azért köszönöm az észrevételeket!

2019. ápr. 5. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!