Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# windows form app, textbox-o...

C# windows form app, textbox-ot mint parancssort haszálni?

Figyelt kérdés

Van egy textboxom, amibe ha beírom hogy "hi" akkor vissza kapom, hogy "Hi!". Csinálni szeretnék egy olyat, hogy ha azt írom be, hogy "say valamivalami meg még valami", akkor azt írja ki, hogy "You said: valamivalami meg még valami". Bele kezdtem, de teljesen elakadtam mert nem tudom elképzelni, hogy nézne ez ki kódban.

Alapvetően úgy olvastatok be vele néhány parancsot, pl a "hi"-t, hogy egy switch case-be tettem a hi szót amire textbox2.text-re appendtext-et nyom.

Szóval azt kellene megoldanom, hogy funkciót hívjon meg az első szó, és ami mögötte van azt a kritériumnak(ha így nevezhetem) adja meg.

Ezt a say-nél úgy csináltam meg, hogy

SayFunc(string text){


string[] split = text.Split(' ');

for (int i = 1; i < split.Length; i++)

{

log_eventer.AppendText(split[i]+" ");

}


}


Szóval hogyan lehetne megoldani, hogy amikor beírom hogy 'say akármi meg asd', akkor kiírja, ahogy fent is mutattam?


2019. ápr. 14. 08:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Oké, szóval... Megoldottam úgy, hogy a beírt dolgokat spliteltem és a 0. elemét értelmeztettem vele a switch case-ben, azt követően pedig megadtam neki hogy az 1-es itemtől kezdve írja ki ami még benne van.
2019. ápr. 14. 08:22
 2/3 Elektromann ***** válasza:

Az is jó megoldás, de ha érdekel, nekem is van egy ötletem.


Igazából ezt a C#-os ismereteim előtt csináltam C-ben, de az elmélet itt is működne.


A beolvasott sorban meg kerestem az első szóközt, és ami előtte van tartalom, kiszedtem egy változóba, a másik felér pedig benne hagytam az eredeti változóban. (IndexOf és Substring)


Ezzel a módszerrel nincs teljesen szétdarabolva a szöveg, csak azt szeded ki, amire tényleg szükség van.

2019. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó megoldás. :)
2019. jún. 15. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!