Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Adjam fel a programozást, ha...

Adjam fel a programozást, ha úgy érzem, nem bírom tovább és az eredmény se biztos?

Figyelt kérdés

Autodidakta kezdtem el (ismerősök valamennyire segítettek). Már egy egész jó szintre eljutottam lényegében egyedül, sok osztályból, dll fájlból álló GUI-s programjaim vannak, melyeket talán nagyképűség lenne hobbiprojektnek nevezni, de végeredményben olyasmik.

Az SQL-hez is konyítok és a következő programom alá szeretnék is tenni egy adatbázist.


Ugyanakkor borzasztóan sok lemondással jár ez az egész. Nyár végén, ősszel még lájtosabban toltam, de idén január óta nem kímélem magam. Konkrétan alig volt hétvégi nap, amikor ne programoztam volna több órán át.

A hobbijaimmal alig foglalkozom, a barátokkal azért igyekszem, de többet kellene, sportra heti 1-2 óra jut, az is elosztva, futni csak hozzánk járok le az utcára.

A szabadban alig vagyok, holott imádom a tavaszt.

Párkapcsolat nuku.


Még hatalmas út áll előttem és mivel képzés keretein belül most csak egy OKJ-ra futotta (bootcamp esélytelen, egyetem hááát), ezért egyáltalán nem biztos, hogy el is fogok tudni helyezkedni szoftverfejlesztőként.


2019. ápr. 15. 18:51
1 2
 1/15 Thispain ***** válasza:
100%
Egész magas szinten vagy szerintem. Ha szereted csinálni, akkor tanuldd tovább. Ha nem is sikerül elhelyezkedned szoftverfejlesztőként, talán megkönnyítheted néhány területen az életedet. Egyébként melyik nyelvet tanulod?
2019. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a probléma ott van, hogy a programozást nem hobbinak érzed - tehát nem egy olyan tevékenységnek, amit szabadidőtöltésként is csinálnál. Azért gondolj bele, hogy teljes állásba is legjobb esetben napi 8 órát kell vele foglalkoznod (és erre még simán rájön a túlóra). Kicsit az jön le az írásodból, hogy nem a problémamegoldás vagy a kreativitás motivál téged igazán.
2019. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az, hogy szeretnéd-e csinálni?
2019. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A hobbijaim zöme is kreatív.

A problémamegoldást régen nem szerettem, de véleményem szerint csak kishitűség miatt, mert most imádok problémákat megoldani. Úgy az élet minden területén. Valószínűleg régebben ment volna, csak akkor úgy álltam hozzá, hogy jaj, mi lesz, ha elrontom meg úgyse fog menni. Most úgy állok hozzá, hogy csinálok VALAMIT, maximum nem lesz jó - de még mindig el lehet belőle indulni.


Pár hete meg kellett írnom valamit. Mármint adatokat leírni, feladatot megfogalmazni. Munkahelyi dolog, egy ívet kellett kitölteni. Picit paráztam, mert kevés idő volt rá és fogalmam se volt, mi az és hogyan kell.

Fogalmam se volt, mit kell beleírni, kihagyni.

A másik fél rám várt.

Végül mégis összedobtam valamit 15 perc alatt ( az infók addigra össze volta gyűjtve), ő ugyan kicsit átírta, tehát nem lett teljesen jó, de mégis egy alapot adott.

2019. ápr. 15. 19:11
 5/15 A kérdező kommentje:

Alapvetően úgy érzem, nagyon szeretek programozni, élvezem, hogy... hát ugyan pont nem kézzel fogható :D de látható eredménye van a munkámnak.

Az első GUI-s programom csak egy poén, de végeredményben mint olyan, használható és én el is szoktam indítani.



Még az irány is megvan, hogy legeslegszívesebben modellezéssel foglalkoznék, mert évek óta az izgatja a fantáziámat. Például egy milliós nagyváros közlekedése - semmit se tudok a hátteréről, de szerintem modellezhető dolog (úgy nagyjából). Vagy akár szennyeződés terjedése. Vagy akármilyen cselekmény várható hatásai.



Csak tényleg nagyjából mindent fel kell adnom érte és percenként megkérdezem magamtól, hogy vajon megéri-e.

2019. ápr. 15. 19:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kreatív hobbik és a programozás megférnek egymással.

Programozóként dolgozom, hobbiként verseket, regényeket írok, fotózok, festek, sok munkatársam rendszeresen sportol, persze vannak akik a kreativitásukat elektronikában élik ki, másoknak a kertészkedés a szenvedélyük. Normál munkaidő itt is nyolctól négyig van (gyakorlatilg sok helyen kötetlen, de több évnyi munkatapasztalat után én is rájöttem, hogy megéri tartani ezt az időt, mert így van délutánod, estéd, hétvégéd, időd az életedre). Persze nehéz a munkát nem hazavinni, de idővel és némi gyakorlással megoldható.

Ha szereted csinálni, csináld, de mint mindenben, itt is célszerű mértéket tartani: nem kell feladnod egy részt sem az életedből, csak az egyensúlyt kell megtalálnod.

2019. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Muszáj feladnom valamit, különben nem megy.


Feladás nélkül kétnaponta fél órát programoznék illetve annyit se, de úgy meg nem megy. Úgy véleményem szerint évek alatt se megy.


Most is fáj kicsit a fejem és álmos vagyok, de muszáj tolnom, mert mikor máskor...

Persze főzés közben nyelvet tanultam. Mármint emberi nyelvet. :D


Nagyon nehéz, már nem bírom. :(

2019. ápr. 15. 20:02
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

A több órán át kifejezésed nem tudom mit jelenti, de én úgy érzékelem hogy olyan 4-5 órát jelenthet. Szerintem neked az lenne a legideálisabb ha beosztanád az idődet. Mivel gondolom felkelsz, leülsz programozni, eszel, iszol, böngészed a gyakorikérdéseket, stb.. elmegy 8 óra amiből kb. csak 5-6órát töltöttél el aktívan. (Nem biztos hogy így van a helyzet, ezt neked kell látnod.)


Na szóval szerintem bekéne osztanod a napodat hogy mit mikor csinálsz. Tudom ez egy idő után megint fárasztó lesz, de néha szerintem csinálj olyan hogy 1 max 2 hétig egyáltalán nem nézel rá program kódra. Ez az idő alatt visszatudod hozni a lemaradásaidat más dolgokból.

2019. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Abban nem vagyok jó, hogy leülök és órákig egy dolgot csinálok, pláne, ha szellemi. De ezt vállalom is.

Tehát ha az a kérdés, hogy 4 óra aktív meló és fél óra pihenő úgy telik, hogy a fél óra egyben vagy külön, akkor legyen inkább külön.


Hétvégente tényleg szokott lenni 4-5 óra. Vagy több, nem figyelem.

Hétköznap nyilván nem.


Egyébként szokott lenni listám, hogy miknek kell mindenképp beleférnie egy olyan hétvégébe, amikor nincs iskola. Szerintem valamilen szinten mindenki tervez és enélkül nem is létezhet semmi.

2019. ápr. 15. 21:28
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Figyelj haver, ne szenvedj már itt. Ha eldöntötted, hogy nincs rá időd, kedved, akármi akkor ne csináld. Nem kötelező. Járj csajozni, tanulj nyelvet, csináld amit akarsz, de ne nyüglódj már itt önigazolást keresve másokban, hogy neked miért kell feladni. Az életben soha nem lesz idő mindenre, mindíg kell egy fontossági sorrend, és mindíg lesznek lemondások, ez egy ilyen játék. Ha neked nem annyira fontos a programozás, mint mások, akkor ne programozz, ennyi, nem kell ebből drámát csinálni.
2019. ápr. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!